- Reklama -

- Reklama -

Tarnogród: Powstanie nowy odcinek drogi

W związku z ogłoszonym wynikiem naboru wniosków do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2022 gmina Tarnogród otrzymała dofinansowanie na realizację zadania pn. „Budowa drogi gminnej Nr 109510L ul. Kościuszki w Tarnogrodzie”.

- Reklama -

W dniu 17 marca r. burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec podpisał umowę z Lubelskim Urzędem Wojewódzkim w Lublinie. Na podstawie umowy nr 543 kwota dofinansowania, którą otrzymała gmina Tarnogród to 801 301,03 zł brutto, a całkowity koszt inwestycji to 1.602.603,06 zł brutto. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu na ul. Kościuszki wybudowany zostanie nowy odcinek drogi o długości 390 m. Realizacja zadania wpłynie na poprawę nośności nawierzchni jezdni oraz poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ponadto zakres rzeczowy obejmuje budowę oświetlenia ulicznego oraz przebudowę odwodnienia drogi.
W dniu 18 marca gmina Tarnogród podpisała umowę z wykonawcą robót budowlanych na kwotę 1 506 754,65 zł brutto. Zgodnie z umową termin zakończenia prac przypada na drugą połowę września br.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.