- Reklama -

- Reklama -

Tanie zakupy tylko ze smartfonem? W Biłgoraju powoli mają dość

Kupisz taniej, jak masz aplikację. Ale do tego trzeba mieć smartfona. - Coraz więcej sklepów wprowadza promocje na zasadzie wymogu aplikacji. Byłam świadkiem rozżalenia osób w podeszłym wieku, które chciały w supermarkecie taniej kupić masło w promocyjnej cenie, ale żeby z tej promocji skorzystać, trzeba mieć aplikację - pisze do nas Halina Ewa Olszewska z Biłgoraja. Co na to same sklepy i odpowiedzialny za kontrolę tego typu praktyk urząd? O tym w najnowszym papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej

- Reklama -

W czasach inflacji i intensywnego wzrostu cen ludzie chętnie polują na promocje i przeróżne okazje. Sklepy i supermarkety, znając potrzeby klientów, organizują więc liczne promocje, gdzie „tanie zakupy” przyciągają tłumy klientów. Również w Biłgoraju. Nie wszyscy jednak mogą w pełni skorzystać z promocji organizowanych przez dyskonty. W grupie osób w pewnym sensie wykluczonych pod tym względem znajdują się seniorzy.

– Zazwyczaj  seniorzy posiadają proste w obsłudze zwykłe telefony, na których nie da się zainstalować aplikacji. W najstarszej grupie Polaków są jeszcze tacy, ludzie korzystają tylko z telefonów stacjonarnych – wyjaśnia nam mieszkanka.

Czy problem rzeczywiście istnieje? Zapytaliśmy o to Andrzeja Bogdana Miazgę, Przewodniczącego Biłgorajskiej Rady Seniorów:

Rzeczywiście jest to pewna trudność dla seniorów i faktycznie trzeba tutaj mówić o dyskryminacji. Jako rada spróbujemy pójść w kierunku przeszkolenia seniorów.  Przy okazji  spotkań z ludźmi, którzy zajmują się sprawami seniorów, przybliżymy ten problem. Cieszę się, że temat wypłynął. Jesteśmy za tym, by seniorzy mogli korzystać ze wszystkich promocji. Będziemy próbować szkolić, uczulać, by osoby starsze potrafiły posługiwać się w tych technologiach – mówi Miazga. 

- Reklama -

 Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przyznaje, że wpływają skargi na opisane przez panią Halinę praktyki sklepów.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

(…)

Więcej o sprawie,  w najnowszym papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. Od wtorku w kioskach, sklepach i punktach kolportażu.

 

fot: pixabay.com

 

- Reklama -

4 Komentarze
 1. Rozsądek mówi

  Sklepy wymagające aplikacji też na tym tracą. Emeryci, a jest ich wiele, poszukają towarów o niższych cenach w mniejszych sklepikach, wiele z nich w ten sposób zdobywa klientów. Co do trzynastek, emerytom się należą, zważywszy na niewystarczającą do wzrostu cen wysokość waloryzacji. Emeryci ,przez zwykle spory okres pracy mieli odprowadzane składki do ZUS, więc nikt im łaski nie robi. Tak więc trzynastką , czternastką choć w części mają jakby dodatek do waloryzacji. Wiadomo, że zdecydowana większość emerytów ma niewysokie świadczenia i dlatego zależy im na zakupie artykułów w promocji. Niestety wymogi aplikacji to uniemożliwiają. Dobrze, że są karty klienta w Kauflandzie, natomiast w Lidlu nie ma zielonego światła dla seniorów, wymaga się aplikacji przy promocjach, żadnych kart klienta tam nie dają.Wiadomo, że wielu ludzi w podeszłym wieku, często z różnymi chorobami, już nie jest w stanie nauczyć się obsługi smartfona czy komputera. Bądźmy realistami. Warto zwrócić się z tym problemem do Rzecznika Praw Obywatelskich, ponieważ dyskryminacja o jakiej mowa, jest łamaniem praw człowieka. Skoro sklepy z wymogami aplikacji działają w naszym kraju ,powinny szanować każdego klienta, bez stwarzanych barier.

 2. Dis mówi

  Taki sklep to jest prywatna firma, która może sobie ustalać promocje na jakich warunkach im się podoba. Komuna już dawno się skończyła.

 3. Marian mówi

  Te aplikacje to złodzieje danych osobowych, które później krążą huk wie gdzie. Jak ktoś sobie ceni prywatność i spokój od różnych ankieterów to lepiej ciut dopłacić i nie korzystać z takich rzeczy.

 4. dr mówi

  Seniorzy mają za to trzynastki i czternastki

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.