Szkółka sportowa OSiR – podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2017/2018

Za nami pierwsza runda ligowych zmagań piłkarzy szkółki sportowej OSiR.

Trampkarze starsi

W miniony czwartek swój ostatni mecz w rundzie jesiennej ligi wojewódzkiej rozegrali trampkarze starsi, którzy podejmowali trzecią w tabeli Tomasovię Tomaszów Lubelski. Nasi najstarsi piłkarze pokazali się z bardzo dobrej strony, wykazali duże zaangażowanie i walkę do końca, dzięki czemu wywalczyli remis 2:2 z faworyzowanym rywalem. Dwie bramki dla OSiR w tym meczu zdobył Miłosz Kaczor. Ogólnie nasza drużyna w pierwszej rundzie zajęła szóste miejsce, zdobywając 12 punktów (3 zwycięstwa, 3 remisy, 8 porażek, bilans bramkowy 15:40).  – Piłkarze stanęli na wysokości zadania, angażowali się w grę i walczyli ambitnie w każdym meczu, a przecież w składzie jest kilku zawodników z młodszego rocznika. Jest to młody i perspektywiczny zespół. W przerwie między rundami na pewno będziemy pracować nad skutecznością, której zabrakło w kilku spotkaniach – wyjaśnił Mariusz Hadam, trener trampkarzy starszych.

Trampkarze młodsi

W czwartek swój ostatni mecz w lidze wojewódzkiej rozegrali trampkarze młodsi. Niestety, liderująca w tabeli Tomasovia Tomaszów Lubelski okazała się lepsza i wygrała 6:1. Jedynego gola dla naszego zespołu zdobył Bartłomiej Kutryn. – Nie jest łatwo drużynie przestawić się z ligi okręgowej na wojewódzką, dlatego początkowe mecze mojego zespołu nie były zbytnio udane. Jednak z czasem wszystko się poprawia. Cieszy mnie, że frekwencja na treningach jest bardzo dobra. Powoli się docieramy i myślę, że będzie to wyglądać coraz lepiej – powiedział trener trampkarzy młodszych Łukasz Mazurek

Trampkarze młodsi ostatecznie uplasowali się na ósmym miejscu z czterema punktami na koncie (1 zwycięstwo, 1 remis, 12 przegranych), bilans bramkowy 13:79.  

Młodzicy starsi

Młodzicy starsi zakończyli rundę jesienną na drugim miejscu w rozgrywkach ligi okręgowej. W ośmiu meczach drużyna wygrała pięć pojedynków, dwa zremisowała i jeden przegrała, notując bilans bramkowy 13:7. – Chłopcy zrobili duże postępy, frekwencja na treningach jest bardzo dobra. Drużyna w meczach ligowych prezentowała się naprawdę dobrze, m.in. w ostatnim spotkaniu pokonaliśmy jako jedyni lidera tabeli Hetmana Zamość na jego własnym terenie. Warto dodać, że kilku młodych piłkarzy z mojej grupy powędrowało do kadry starszego rocznika – podsumował swój zespół trener Grzegorz Wlizło.

Młodzicy młodsi

Na trzecim miejscu zmagania w lidze okręgowej zakończyli młodzicy młodsi. Nasz zespół rozegrał dziewięć spotkań, z czego siedem wygrał i dwa przegrał, bilans bramkowy 48:19. – Chłopcy umieją coraz więcej i robią widoczne postępy. Z meczu na mecz drużyna coraz bardziej się zgrywa, rozumie się i realizuje założenia taktyczne. Wiadomo, że to są jeszcze młodzi chłopcy, przed którymi mnóstwo pracy i nauki – ocenił swój zespół trener Marcin Paluch. 

Orlicy starsi i młodsi

W lidze turniejowej uczestniczyły także orliki młodsze i starsze. Obie drużyny brały udział w kilku turniejach, które zostały rozegrane w Zamościu, Szczebrzeszynie, Soli, Tarnogrodzie, Zwierzyńcu, Korchowie i Nadrzeczu. Wynik w tych kategoriach wiekowych jest jednak sprawą drugorzędną, liczy się przede wszystkim dobra zabawa i radość z gry w piłkę.

Żaki

Warto dodać, że w tym roku powstała grupa rocznika 2009, którą prowadzi Marek Kłosek. Regularnie na zajęciach ćwiczy ponad 20 osób.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.