- Reklama -

- Reklama -

Szansa na rondo na ul. Lubelskiej

Temat przebudowy skrzyżowania ul. Lubelskiej z ul. Nadstawną powraca od kilku lat. Mieszkańcy, a także radni wielokrotnie powtarzali, że na skrzyżowaniu tych ulic konieczne jest wykonanie sygnalizacji świetlnej.

Dotychczas szanse na powstanie tam sygnalizacji świetlnej były nikłe. Ponieważ ul. Lubelska jest drogą wojewódzką, wnioski były kierowane do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich, wielokrotnie twierdził, że po ukończeniu budowy północnej obwodnicy Biłgoraja ruch tranzytowy z ul. Lubelskiej został przeniesiony na tę obwodnicę, a w związku z tym zmniejszyło się natężenie ruchu na ul. Lubelskiej, jak również na skrzyżowaniu ulicy Lubelskiej z ul. Nadstawną.Tak się nie stało.

- Reklama -

Jest jednak szansa, że sygnalizacja świetlna pojawi się na tych ulicach. Wszystko za sprawą ustalenia nowej sieci dróg, nad którą pracuje miasto. Od 1 stycznia 2016 roku ulica Lubelska stanie się drogą powiatową, a nie jak dotychczas wojewódzką. To znacznie ułatwi wykonanie inwestycji, o którą zabiega również radna Renata Socha. Na sesji Rady Miasta prosiła o przedstawienie statystyk wypadków i kolizji, które miały miejsce na tym skrzyżowaniu.

Jak podkreślił podczas sesji Rady Miasta (30 listopada) burmistrz Janusz Rosłan, jest szansa na utworzenie ronda na skrzyżowaniu ulic. Pozytywnie do tego wniosku ustosunkowana jest również Maria Góralska, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. Pod jej władaniem jest ul. Lubelska i krzyżująca się z nią ul. Nadstawna. Miasto mogłoby partycypować w tej inwestycji.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.