Usługi krawieckie

- Reklama -

Święto tytoniarzy w Łukowej (zdjęcia, film)

11 i 12 sierpnia w Łukowej odbyły się Centralne Obchody Święta Producentów Tytoniu. Był barwny korowód tytoniarzy, podziękowania za plon i huczna dwudniowa zabawa.

Łukowskie „Tytoniaki” to święto znane nie tylko mieszkańcom powiatu biłgorajskiego, ale także producentom tytoniu z sąsiednich powiatów. To tu spotykają się rolnicy z województw lubelskiego i podkarpackiego, którzy trudnią się uprawą tej rośliny. Jest uroczysty korowód wieńców dożynkowych, są przemówienia zaproszonych gości i dwudniowa zabawa.

Razem z plantatorami tytoniu z Łukowej, Obszy, Potoka Górnego świętowali tytoniarze z Leżajska, Biłgoraja, Krasnegostawu, Rogóźna czy Augustowa. Do Łukowej przyjechali także przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencji Rynku Rolnego, KRUS, Starostwa Powiatowego, wójtowie sąsiednich gmin.

Pierwszego dnia „Tytoniaków” odbył się koncert disco polo, który zaczął się występem DJ Nero i DJ Fresh. Po nich na scenie w Łukowej wystąpił Disco Boys, Łukasz, Eratox, B-QLL, Mario i Rompey.

- Reklama -

Natomiast w niedzielę korowodem tytoniarzy rozpoczęły się główne uroczystości. Korowód prowadziła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Łukowej. Wszystkich zebranych przywitał Józef Grzyb, prezes Łukowskiego Zrzeszenia Plantatorów Tytoniu. – Dzisiejsza uroczystość wieńczy całoroczny trud plantatorów tytoniu, ich ciężką pracę. Doceniamy też pracę firm, instytucji, związków, organizacji tytoniowych, przedstawicieli władz samorządowych oraz każdej organizacji, która działa na rzecz uprawy tytoniu w Polsce. Tradycją jest, że co roku spotykamy się tu, by odpocząć od codziennej pracy, ale także porozmawiać o sukcesach i problemach naszej branży – mówił Józef Grzyb.

Do wspólnej zabawy zaprosił wszystkich zespół „Za Horyzontem” z Zawadki, w kolejnej części imprezy były koncerty zespołów Mus, TerazMy i Sen. Wieczorną część koncertu rozpoczął występ Małgorzaty Ostrowskiej, na scenie w Łukowej zagrał także Bednarek, a koncert Zenka Martyniuka i zespołu Akcent rozbawił tłumy gości imprezy.

Zobacz zdjęcia i film z wydarzenia.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.