- Reklama -

Święto strażaków w Olchowcu (foto/video)

W gminie Obsza corocznie obchodzony jest Dzień Strażaka. Święto to staje się okazją do wręczenia medali i odznaczeń, a także do spotkania strażaków – ochotników ze wszystkich gminnych OSP.

Po uroczystej Mszy św. w intencji strażaków w kaplicy w Dorbozach, która odbyła się w asyście straży, orkiestry dętej, pocztów sztandarowych i młodzieży ze szkoły podstawowej, strażacy przemaszerowali na plac przez remizą w Olchowcu.

Medale i odznaczenia druhom wręczał wójt gminy. – Dziękujemy za wszystko, co dajecie z siebie na rzecz drugiego człowieka i dla dobra mieszkańców. Niechaj Dzień Strażaka będzie pięknym świętem, a nasza uroczystość przyniesie wam radość, poczucie dumy i satysfakcji. Życzymy, żebyście czuli spełnienie i doświadczali ludzkiej życzliwości. Niech święty Florian czuwa nad waszym bezpieczeństwem – mówił wójtAndrzej Placek.

– W każdej miejscowości naszej gminy funkcjonują jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, niektóre z nich działają od 80 lat. Mamy w swoich szeregach czynnego strażaka, który ma 86 lat, a w straży jest i jego zięć, i wnukowie. Co roku do straży wstępują także nowi, młodzi członkowie – mówi Tadeusz Tiara, Komendant Gminny OSP. – Strażacy zawsze byli naznaczeni niesieniem pomocy dla drugiego człowieka, czy to pożar, czy powódź. Każdy z nas rozumie, że bycie strażakiem, to nie tylko funkcja, ale i powołanie – dodaje.

Wzruszenia i dumy z bycia strażakiem nie kryją także odznaczeni druhowie. – Jestem w straży już od 62 lat. Jak to się zaczęło? Lubiłem udzielać się i pomagać ludziom, stąd decyzja o wstąpieniu do szeregów OSP była oczywista. Przeszedłem w straży wszystkie stopnie, byłem i zwykłym strażakiem, i mechanikiem, potem prezesem, naczelnikiem – przyznaje Jan Krzyszycha, odznaczony podczas uroczystości złotym medalem. Strażak dodaje, że ta nagroda jest dla niego podsumowaniem wieloletniego zaangażowania i powodem do dumy.

Po części oficjalnej strażacy udali się do remizy OSP na poczęstunek, który wspólnie ze swoimi rodzinami przygotowali strażacy z Olchowca.

 

Medalem złotym odznaczeni zostali:

Jan Krzyszycha – OSP Olchowiec

Stanisław Paluch – OSP Dorbozy

Henryk Presz – OSP Dorbozy

Ryszard Piskorski – OSP Olchowiec

 

 

Medalem srebrnym odznaczeni zostali:

Jan Pietryszyn – OSP Obsza

Aleksander Ciepla – OSP Obsza

Grzegorz Książek – OSP Babice

- Reklama -

Jan Bźdiuch – OSP Babice

 

 

Medalem brązowym odznaczeni zostali:

Dariusz Paluch – OSP Olchowiec

Tomasz Piskorski – OSP Olchowiec

Sebastian Grzyb – OSP Olchowiec

Grzegorz Wenek – OSP Olchowiec

Andrzej Czuryło – OSP Zamch

Piotr Huba – OSP Dorbozy

Tadeusz Kaproń – OSP Babice

 

Odznaką „Strażak wzorowy” odznaczeni zostali:

Radosław Niewiadomski – OSP Obsza

Radosław Piścio – OSP Olchowiec

Adam Piścio – OSP Olchowiec

Dariusz Sokół – OSP Zamch

Rafał Syty – OSP Zamch

Łukasz Danaj – OSP Zamch

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.