Krystyna Deryło

- Reklama -

Święta zakończył w areszcie

Dość nietypowy przebieg miała interwencja policji w nocy 16 kwietnia. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju zostali wezwani do Ciosmów, gdzie zauważono nietrzeźwego kierowcę audi. Jadąc na wezwanie, w Dąbrowicy w przydrożnym rowie funkcjonariusze zauważyli pojazd odpowiadający opisowi. Za kierownicą siedział 26-latek z gminy Biłgoraj. Jak ustalili funkcjonariusze, ten sam pojazd uczestniczył w kolizji drogowej na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Nadstawnej w Biłgoraju, gdzie uszkodzony został znak drogowy. Na miejscu została tablica rejestracyjna tego samochodu. 

 – Z wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna tym pojazdem uczestniczył w zdarzeniu na skrzyżowaniu ulicy Nadstawnej i Kościuszki, gdzie uszkodził znak drogowy. Na miejscu została tablica rejestracyjna tego pojazdu. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu. Miał on w organizmie niespełna dwa promile. Pojazd należy do 26-latka. Młody mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Nie przyznał się do winy – relacjonuje st. sierż. Joanna Klimek z biłgorajskiej komendy policji. 

- Reklama -

Trwają czynności, które zmierzają do ustalenia przebiegu wydarzeń. Zostały zabezpieczone ślady, mają być także przesłuchiwani świadkowie. 

W tym samym miejscu następnej nocy (z 17 na 18 kwietnia) miała miejsce kolejna kolizja. Rozpędzony samochód marki Volkswagen, jadąc od strony rynku wjechał wprost na rondo. Uszkodził przy tym słupek na wysepce dla pieszych i latarnię uliczną. Przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Za kierownicą volkswagena siedział 19-latek z gminy Harasiuki. Kierowca był trzeźwy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.