- Reklama -

Suplementacja a zdrowy tryb życia

Nawet jeśli prowadzimy zdrowy tryb życia i odżywiamy się zdrowo, to bywa, że dochodzi do sytuacji, kiedy to nie wystarcza. Najczęściej są to sytuacje, kiedy wymagamy rekonwalescencji, ciężko i intensywnie pracujemy czy zaczynamy uprawiać sport. Nasz organizm odczuwa braki składników odżywczych i mineralnych, gdy borykamy się z bezsennością, rozkojarzeniem, przedłużającym się stresem. Obecnie żyjemy bardzo szybko i dynamicznie, a problemem dla wielu z nas stają się regularne posiłki o odpowiednich porach. Bywa, że jemy fast-foody, pijemy napoje wysokosłodzone, a zdrowe przekąski zamieniamy na czekoladowe batoniki. Gdy do tego wszystkiego dochodzi zmienna pogoda, nasz nastrój ulega pogorszeniu, stajemy się senni, zmęczeni, nie mamy ochoty do żadnej aktywności. Często wtedy słyszymy, że zapewne czegoś nam brakuje, że organizm czegoś się domaga. Sięgamy w takich przypadkach po suplementy diety.

Suplementacja diety nie jest niczym nowym. Na rynku mamy obecnie wiele preparatów w formie odżywek. Jeszcze kilka lat temu były one zarezerwowane tylko dla sportowców, którzy zawodowo zajmowali się treningiem własnego ciała. Dzisiaj się to zmienia. Po odżywki sięga wiele osób często zapracowanych, niemających czasu na przygotowanie zdrowego posiłku o odpowiedniej porze, które chętnie korzystają z gotowego produktu. Wielu z nas mimo ciężkiej pracy chce zachować zdrowy wygląd i zgrabną sylwetkę.

W sklepach, najczęściej internetowych, możemy natknąć się na różnego tego typu produkty. Występują pod różną postacią. Są one płynne, w postaci proszku, łączy je najczęściej to, że łatwo je przygotować. Mają zróżnicowany skład, często są przeznaczone dla sportowców zajmujących się daną dyscypliną. Jeśli zdecydujemy się na korzystanie z odżywek, warto stosować takie, które nie zaszkodzą zdrowiu, np. gdy zażyje się większą ilość białka lub węglowodanów. Duży wybór odżywek znajdziemy w „sklepie kfd odżywki i suplementy diety”. Jednak najlepiej jest skonsultować się z lekarzem, który pomoże w opracowaniu odpowiedniej diety i suplementacji.

- Reklama -

Co to są zatem odżywki białkowe? Odżywki białkowe stanowią podstawowy składnik diety niemal każdego, kto ćwiczy. Coraz częściej są podawane także osobom chorym. Niezależnie od rodzaju odżywki białkowej jest ona po prostu składnikiem odżywczym niezbędnym do poprawnego funkcjonowania. Warto nadmienić, że źródłem białka w codziennym życiu jest spożywana przez nas żywność, np. ryby, nabiał, warzywa. Białko jest niezbędne zarówno podczas budowania masy mięśniowej jak i spalania tkanki tłuszczowej. Odżywka białkowa jest produktem niskokalorycznym i sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej. W zależności co chcemy osiągnąć, wybieramy odpowiednią dla siebie „odżywkę białkową”.

Wiele słyszy się także na temat szkodliwości odżywek białkowych. Jednak nic bardziej mylnego. Okazuje się, że zawartość związków chemicznych czy konserwantów w odżywkach białkowych jest niższa aniżeli w żywności, z którą mamy styczność na co dzień.

Warto podkreślić, że oprócz zdrowego żywienia czy odpowiednio zbilansowanej diety, często naszemu organizmowi brakuje czegoś jeszcze. Wtedy można rozważyć suplementację diety i po efektach zdecydować, czy jest to dobre rozwiązanie dla naszego organizmu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.