- Reklama -

Sukces w I Ogólnopolskim Biennale Grafiki Komputerowej

Dominik Kusiak i Daniel Lipiński - uczniowie klasy drugiej graficznej I LO im. ONZ w Biłgoraju zostali nagrodzeni w I Ogólnopolskim Biennale Grafiki Komputerowej i Miniatury Plastycznej „W odcieniach bieli. Portrety zwierząt” zorganizowanym przez Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu. Na konkurs nadesłano 1826 prac z całej Polski.

W kategorii grafika komputerowa, wiek 16+ Dominik Kusiak zdobył wyróżnienie i tytuł laureata, natomiast praca Daniela Lipińskiego uzyskała kwalifikacje do wystawy pokonkursowej. Dominik przygotował grafikę komputerową pt. „Fox in snow”, natomiast Daniel „Sznaucer polarny”. Prace zostały wykonane w grafice wektorowej, w programie Inkscape.
Głównym celem konkursu było umożliwienie uczestnikom wyrażenia odczuć i refleksji związanych z tematem konkursu, popularyzacja zwierząt o białym ubarwieniu, poddanie analizie barwy białej, dostrzeżenie różnych odcieni bieli, rozwijanie umiejętności w zakresie grafiki komputerowej.
Organizatorzy, zachęcając do udziału w konkursie, podkreślali: Biel to najjaśniejsza z barw. Może być biel niebieska zimna, ale też ciepła i lekko żółtawa. Biel można przedstawić bardzo jasnymi odcieniami innych kolorów i uzyskamy np. alabastrowy, mleczny, kremowy, perłowy, porcelanowy, kolor kości słoniowej.
Opiekunem uczniów była pani Anna Dobraczyńska, nauczyciel grafiki komputerowej.

I LO im. ONZ

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.