- Reklama -

- Reklama -

Studniówka Liceum im. ONZ [FOTO-VIDEO]

„Jeszcze niedojrzali, ale już świadomi tego, co nas czeka” – te słowa kilkakrotnie można było usłyszeć podczas tegorocznego balu maturzystów Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, który odbył się w ubiegłą sobotę. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu „Gaudeamus igitur”, następnie głos zabrali przedstawiciele liceum, zaproszeni goście i rodzice. – Studniówka to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń czasu młodości. Jak nakazuje tradycja, nasza studniówka odbywa się w murach szkoły, w której spędziliście już prawie trzy lata. Mam nadzieję, że był to czas pożytecznie wykorzystany. Jestem przekonany, że nauczyciele swoją postawą pokazali wam, iż nauka nie jest ograniczeniem swobody, ale fascynującą przygodą i kluczem do mądrości. Ale pamiętajcie o mądrości chińskiego przysłowia, które mówi: „nauczyciele tylko otwierają drzwi, wejść musisz sam”. Drodzy maturzyści, korzystajcie z przywilejów młodego wieku, bawcie się dobrze, ale i odpowiedzialnie – mówił na wstępie dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Marian Klecha. – Patrząc dzisiaj na was na tej sali, patrzę na ludzi pełnych nadziei, gotowych wejść w dorosłe życie. Jednak przed wami najważniejsze życiowe decyzje oraz odpowiedź na pytanie zadawane od lat: kim będę? Dobre wyniki egzaminu maturalnego umożliwią wam wybór wymarzonych kierunków studiów. Warto więc podjąć wysiłek i stanąć przed trudnym wyzwaniem. To, czy osiągniecie wyznaczone cele, zrealizujecie plany, a marzenia zmienicie w rzeczywistość, w znacznej mierze zależy od tego, jak wielki wysiłek włożyliście w swój rozwój przez minione dwa i pół roku, i z jakim zaangażowaniem będziecie pracować dalej – kontynuował. Dyrektor Klecha życzył maturzystom dobrej zabawy i aby chwile radości i szczęścia przydarzały się im jak najczęściej.

- Reklama -

Głos zabrali także zaproszeni goście: burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan, starosta Marian Tokarski, posełPiotr Olszówka, ks. Stanisław Budzyński, proboszcz parafii prawosławnej Karol Wilkiel oraz przedstawiciele rodziców. Na bal przybyły także posłanki Agata Borowiec oraz Genowefa Tokarska. –Stoją tu przed nami, jakże inni niż na co dzień, jakże inni niż parę lat temu. Może jeszcze niedojrzali, ale już świadomi wyzwań, jakie są przed nimi. Pragnę podziękować dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom za lata trudu, cierpliwości i wyrozumiałości, które upłynęły na kształtowaniu tych młodych ludzi, za poświęcony im czas i wysiłek. Studniówka to tradycja wpisana w kalendarz każdego licealisty. To uroczystość oczekiwana przez maturzystów. Pozostaje ona w pamięci młodego człowieka na długie lata jako jedno z przyjemnych i pięknych przeżyć szkoły średniej – mówiła przedstawicielka rodziców Elżbieta Kuszewska i życzyła wszystkim zebranym dobrej zabawy.

Na zakończenie części oficjalnej maturzyści zatańczyli poloneza, a następnie bawili się do białego rana, aby w kolejnych dniach rozpocząć nowy okres – okres przygotowań do zdania matury i początku nowego, dorosłego życia.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.