- Reklama -

- Reklama -

Sprzedawał podrobione towary

Oferowane do sprzedaży podrobione towary takie jak odzież, zabawki i obuwie z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych zagranicznych firm, ujawnili wczoraj policjanci z Biłgoraja. Trefny towar sprzedawany był w jednym z miejscowych sklepów. Straty jakie poniosły firmy wyniosły niemal 70.000 złotych. Nielegalne używanie znaku towarowego zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

W wyniku operacyjnych działań policjanci zespołu dw. z korupcją i przestępczością gospodarczą biłgorajskiej komendy weszli do jednego z miejscowych sklepów. Okazało się, że oferowany był tam do sprzedaży podrobiony towar opatrzony zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych zagranicznych firm.

- Reklama -

Wystawiona do sprzedaży odzież, zabawki i obuwie posiadały niską jakość wykonania, zaniżoną cenę, a niektóre wyroby nie były oznaczone żadnym znakiem. Trefny towar został odnaleziony m.in. na zapleczu sklepu w pomieszczeniu magazynowym. Właścicielem sklepu okazał się 37-letni mieszkaniec Warszawy.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli ok. 300 podróbek różnych artykułów . Przedstawiciel firm wstępnie oszacował poniesione straty, które wyniosły niemal 70.000 złotych. W chwili obecnej wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze w kierunku przepisów Ustawy prawo własności przemysłowej.

Nielegalne używanie znaku towarowego zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.