- Reklama -

Spotkanie opłatkowe nauczycieli

 

Świąteczne spotkania nauczycieli i pracowników oświaty wpisały się już w tradycję duszpasterstwa nauczycieli rejonu Biłgoraj. Zaprasza na nie duszpasterz nauczycieli ks. Sławomir Zawada.

Po Eucharystii w sanktuarium św. Marii Magdaleny razem z nauczycielami modlił się ks. Krzysztof Górniak. Wszyscy wsłuchali się słowa Ewangelii wg św. Łukasza. We wspólnej modlitwie zebrani powierzyli się Panu Bogu. Również nauczyciele i pracownicy oświaty, którzy odeszli już do Pana, zostali objęci modlitwą.

- Reklama -

Podczas spotkania kapłan wyjaśniał, symbolem czego jest opłatek. – Opłatek symbolizuje miłość, radość i pokój, i tego wszystkiego potrzeba każdemu człowiekowi. Przełamując się tym opłatkiem, wyrażamy sobie te życzenia, bo te wszystkie wartości przyniósł, przychodząc na świat, Jezus Chrystus, ukazując nam ich prawdziwe znaczenie – mówił ks. Górniak. – Tak po ludzku wszystkim nauczycielom życzę zdrowia, wytrwałości, sukcesów w ciężkiej, odpowiedzialnej, ale w jakiś sposób pięknej pracy. Życzę, aby ta wdzięczność i pamięć uczniów trwała i procentowała, gdyż wtedy wiemy, że jesteśmy potrzebni, że ludzie nam wiele zawdzięczają, dzięki właśnie naszej ciężkiej pracy i naszemu ogromnemu trudowi włożonemu w kształcenie młodych ludzi – podkreślał ks. Krzysztof.

Radośnie zabrzmiała kolęda „Wśród nocnej ciszy”, a gdy już wyśpiewane zostały wszystkie jej zwrotki, uczestnicy spotkania łamali się opłatkiem. Dalszą część spotkania wypełniły życzenia i rozmowy, a więc to, co jest istotą świąt Narodzenia Pańskiego, tworzenie wspólnoty, poszukiwanie bliskości i otwieranie się na drugiego człowieka.

Duszpasterz nauczycieli ks. Sławomir Zawada zaznacza, że tego typu spotkania są okazją nie tylko do wymiany doświadczeń, skłaniają nie tylko do refleksji nad trudną pracą nauczycieli, ale integrują środowiska nauczycielskie, które za cel stawiają sobie wychowanie uczniów oparte na Dekalogu, systemie wartości naszych przodków, na patriotyzmie, miłości do Ojczyzny i bliźniego. – Prośmy, aby Pan Bóg ogarnął nas swoim błogosławieństwem. Zawierzajmy nasze rodziny, naszych bliskich, by Pan Bóg błogosławił nam, aby to Nowonarodzone Dziecię narodziło się w każdym z nas i w jakiś sposób również przez nas w tych, do których Pan Bóg nas posyła. Aby przez nas, przez nasze dobre słowa, spojrzenie, gest także i w nich przyszedł na świat Boży Syn – zachęca ks. Sławomir Zawada.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.