- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Spotkanie Akcji Katolickiej (FOTO)

Spotkanie wspólnoty diecezjalnej Akcji Katolickiej rozpoczęło się adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele pw. św. Jerzego. Modlitwę poprowadził proboszcz parafii ks. kan. Stanisław Budzyński. Mszę św. w intencji członków Akcji Katolickiej pod przewodnictwem od początku związanego z dziełem Akcji Katolickiej ks. bpa dr. hab. Mariusza Leszczyńskiego celebrowali ks. Krzysztof Świta, asystent diecezjalny Akcji Katolickiej, ks. Czesław Szuran, założyciel Oddziału Akcji Katolickiej przy kościele św. Jerzego w Biłgoraju, ks. kan. Stanisław Budzyński. 

Mówiąc kazanie, ks. bp nawiązał do czytań i Ewangelii przypadających na ten dzień. Zachęcał do wejścia w myśli uczniów Chrystusa wiosłujących pod wiatr, zrozumienia ich lęku i trwogi. – Ile razy my w życiu idziemy pod prąd, ile razy piasek wieje nam w oczy, ile razy jest nam źle, nieraz bez nadziei źle, bądźmy świadomi tego, że przy nas jest Jezus, który zapewnia: Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się! To jest najważniejsza myśl – mówił ks. bp Mariusz Leszczyński i podkreślał, że trzeba mieć świadomość, że Jezus jest z nami. Uczniowie nie rozpoznali Jezusa, myśleli, że to zjawa. Podobnie jest z nami. – Nie zawsze jesteśmy pewni obecności Jezusa przy nas, gdy jest nam ciężko – podkreślał, mówiąc, że czasem ogarnia nas ciemna noc zwątpienia, a wtedy trzeba mimo wszystko ufać. – Trzeba pamiętać że Jezus myśli o nas i nad nami czuwa – mówił, dodając: – Trzeba wierzyć, że swoją łaską Jezus nas wspiera i trzeba trwać w tym przekonaniu, że nas nie opuszcza. Ks. biskup zaznaczył, że życie ma sens tylko wtedy, gdy jest w nim obecny Jezus, bo tylko On może uciszać burze. Zachęcał do budowania opartych na Bogu relacji w małżeństwie, w rodzinie, a to zaowocuje dobrem w narodzie i państwie. – Niech Jezus będzie z nami w łodzi naszego życia, w łodzi Kościoła, niech nam błogosławi w trudzie przemiany naszych serc i życia w naszej Ojczyźnie, i niech nad nami czuwa, abyśmy bezpiecznie dopłynęli do portu zbawienia – powiedział, kończąc kazanie.

- Reklama -

Na zakończenie Mszy św. ks. Krzysztof Świta dziękował za to spotkanie Panu Bogu, księdzu biskupowi Mariuszowi Leszczyńskiemu, ks. Czesławowi Szuranowi, ks. Stanisławowi Budzyńskiemu. Podkreślał podwójny wymiar spotkania.

Po Eucharystii członkowi Akcji Katolickiej udali się do Szkoły Podstawowej nr 5, gdzie odbyła się agapa. Dzielenie się opłatkiem, sercem i dobrym słowem poprzedziła modlitwa, wysłuchanie słów Ewangelii. Później radośnie zabrzmiały kolędy. Jak przystało na spotkanie jubileuszowe, nie zabrakło okazałego tortu.

Na spotkaniu obecni byli m.in. Andrzej Juszczak, prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, Jerzy Sosnowski, prezes Oddziału Akcji Katolickiej przy kościele św. Jerzego w Biłgoraju, Elżbieta Jasielska, wiceprezes tego Oddziału. Przybyli członkowie parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej w Topólczy, Wielączy, Zamościu, Tomaszowie Lubelskim, Łosińcu, Jarosławcu, Podhorcach, Starym Dzikowie, Trzęsinach, Tarnogrodzie, Soli. Nie zabrakło członków Oddziałów przy biłgorajskich parafiach, tj. parafii pw. Chrystusa Króla i gospodarza spotkania parafii pw. św. Jerzego.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.