Seniorzy zainaugurowali kolejny rok akademicki

Już po raz czternasty seniorzy z Biłgorajskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli rok akademicki. Inauguracja odbyła się 11 października w auli Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ.
Pieśń „Gaudeamus igitur” rozbrzmiewa we wszystkich uczelniach podczas inauguracji roku akademickiego. Tak też było podczas wtorkowego spotkania biłgorajskich studentów trzeciego wieku.

„Cieszmy się pókim młodzi” tak brzmią słowa hymnu „Gaudeamus igitur”, pieśni śpiewanej przez wszystkich żaków. Nie inaczej było we wtorkowe popołudnie w Biłgoraju. Właśnie tego dnia studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli kolejny już rok wspólnych spotkań, wykładów i zajęć. Uroczystość odbyła się w auli LO im. ONZ. Została rozpoczęta hymnem w wykonaniu seniorów UTW, po czym przybyłych studentów i zaproszonych gości powitała Halina Wlaź, prezes Stowarzyszenia Biłgorajski UTW. Po powitaniach i przemówieniach zgromadzeni słuchacze zostali zaproszeni na pierwszy wykład w tym roku akademickim. Wygłosił go prof. Janusz Solski, a dotyczył on chemii klinicznej we współczesnej medycynie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.