Moto Tech

- Reklama -

Seniorzy zainaugurowali kolejny rok akademicki

Już po raz czternasty seniorzy z Biłgorajskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli rok akademicki. Inauguracja odbyła się 11 października w auli Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ.
Pieśń „Gaudeamus igitur” rozbrzmiewa we wszystkich uczelniach podczas inauguracji roku akademickiego. Tak też było podczas wtorkowego spotkania biłgorajskich studentów trzeciego wieku.

- Reklama -

„Cieszmy się pókim młodzi” tak brzmią słowa hymnu „Gaudeamus igitur”, pieśni śpiewanej przez wszystkich żaków. Nie inaczej było we wtorkowe popołudnie w Biłgoraju. Właśnie tego dnia studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli kolejny już rok wspólnych spotkań, wykładów i zajęć. Uroczystość odbyła się w auli LO im. ONZ. Została rozpoczęta hymnem w wykonaniu seniorów UTW, po czym przybyłych studentów i zaproszonych gości powitała Halina Wlaź, prezes Stowarzyszenia Biłgorajski UTW. Po powitaniach i przemówieniach zgromadzeni słuchacze zostali zaproszeni na pierwszy wykład w tym roku akademickim. Wygłosił go prof. Janusz Solski, a dotyczył on chemii klinicznej we współczesnej medycynie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.