- Reklama -

Ruszyły przygotowania do Orszaku Trzech Króli 2018

 

                        W listopadzie w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym ruszyły przygotowania Orszaku Trzech Króli 2018. Odbyły się pierwsze spotkania organizacyjne. Zostali na nie zaproszeni reprezentanci wszystkich biłgorajskich parafii, władz samorządowych: Starostwa, Miasta i Gminy Biłgoraj, przedstawiciele wielu instytucji, fundacji  oraz Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej.

            Hasło tegorocznego orszaku „Bóg jest dla wszystkich – wszyscy do stajenki!” jest odpowiedzią na słowa Papieża Franciszka: „Zatem naszą największą chlubą będzie posiadanie jako Ojca takiego Boga, który nikogo nie faworyzuje, który nikogo nie wyklucza, lecz otwiera swój dom dla wszystkich istot ludzkich, począwszy od ostatnich i dalekich, abyśmy jako Jego dzieci nauczyli się wzajemnie pocieszać i wspierać”.

W tym roku chcemy przypomnieć, że Bóg przyszedł na świat aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu. Święto Objawienia Pańskiego ma objawić wszystkim, że Bóg na nich czeka, że chce ich zbawić, że nawet jeśli koleiny życia zaprowadziły ich daleko od Bożego Prawa – zawsze jest czas, aby odnaleźć Chrystusa, wejść na drogę do Niego.

Królowie ze swoimi orszakami wyruszą za Gwiazdą wskazującą Narodziny Zbawiciela z Parafii św. Marii Magdaleny, po mszy św. o godz. 12.00. Będą mijać DWÓR HERODA, w którym aktorzy będą zachęcać do lenistwa, zazdrości i gniewu, następnie orszak przejdzie obok GOSPODY, w której gospodarze zapraszać będą przechodzących do ucztowania, nieumiarkowania w jedzeniu i piciu, do nieczystości i chciwości. Jak co roku, będzie SZAŁAS PASTUSZKÓW i STAJENKA ZE ŚWIĘTĄ RODZINĄ. Na placu przy BCK zaplanowana jest zagroda ze zwierzętami, które nieodłącznie kojarzą się z szopką bożonarodzeniową.

Dla każdego, kto zechce wcielić się w postać jednego z króli podążających do Betlejem uczniowie KLO będą rozdawać orszakowe korony.

            Katolickie liceum, wzorem lat ubiegłych ogłosiło także konkursy nawiązujące tematyką do tradycji bożonarodzeniowych: na wykonanie gwiazdy betlejemskiej – dla uczniów gimnazjum oraz na wykonanie szopki bożonarodzeniowej – w trzech kategoriach wiekowych (dla dzieci, dla młodzieży oraz dla dorosłych). Zwycięska praca – gwiazda betlejemska będzie prowadzić Orszak Trzech Króli przez Biłgoraj w dniu 6 stycznia 2018 r. oraz weźmie udział w Ogólnopolskim Konkursie na Gwiazdę Betlejemską.  Regulaminy
i szczegóły dotyczące konkursów można znaleźć na stronie internetowe KLO (http://www.kgilo.lbl.pl).

            Bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach ogólnopolskich, które proponuje Fundacja Orszak Trzech Króli: „Głosuj na wielbłąda i wygraj korony”; plastycznym: „ Zaprojektuj kartkę Świąteczną – Matka Boża, którą zobaczyli Trzej Królowie" oraz poetyckim na napisanie kolejnej zwrotki do kolędy „Bóg się rodzi”. Wszelkie informacje na temat wymienionych konkursów znajdują się na stronie Fundacji Orszak Trzech Króli (http://orszak.org), w zakładce konkursy

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.