Paramedica

Ruszyło głosowanie nad wnioskami do budżetu obywatleksiego

Od dziś, do 15 marca można będzie oddawać swoje głosy na projekty zgłoszone do realizacji w ramach  Budżetu Obywatelskiego  w 2018 roku. Spośród wszystkich zadań zgłoszonych przez mieszkańców  komisja weryfikacyjna do końcowego etapu dopuściła pięć. Ich listę i szczegółowy opis znaleźć można pod adresem: bilgoraj.budzet-obywatelski.org.

Aby wziąć udział w głosowaniu należy spełnić określone warunki. Są to: zameldowanie lub zamieszkanie na terenie Gminy Miasta Biłgoraj i ukończenie w dniu głosowania 16. roku życia.

W bieżącej edycji, głosy oddawać będzie można na dwa sposoby:
1. Głosowanie on-line – system do głosowania dostępny pod adresem: https://bilgoraj.budzet-obywatelski.org.

W ten sposób głosować mogą tylko osoby zameldowane w mieście Biłgoraj. Konieczne jest potwierdzenie oświadczeń zawartych w formularzu i podanie numeru telefonu, na który głosujący otrzyma SMS z kodem weryfikacyjnym. Z jednego numeru telefonu skorzystać mogą dwie osoby. 

2.Osobiste Oddanie głosu na karcie do głosowanie – ta forma dostępna jest zarówno dla osób zameldowanych jak i dla osób zamieszkałych na terenie Biłgoraja, ale zameldowanych poza jego terenem. Kartę pobrać można w biurze podawczym Urzędu Miasta po uprzednim okazaniu dokumentu tożsamości. Po wypełnieniu należy wrzucić ją do urny.

Każda uprawniona do głosowania osoba  może zagłosować tylko raz i oddać swój głos na jedno zadanie.

Zachęcamy do udziału w głosowaniu. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.