- Reklama -

Przy Biurze Poseł na Sejm Agaty Borowiec powstało Koło Rolne

 

 30 września br. w Biurze Poseł na Sejm RP Agaty Borowiec odbyło się pierwsze założycielskie zebranie Koła Rolnego przy Biurze Poseł na Sejm RP Agaty Borowiec.

 Do rolników kilka słów skierował minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel. – Z dużym zainteresowaniem i radością przyjąłem wiadomość o planowanym otwarciu przy biurze poselskim poseł Agaty Borowiec Koła Rolnego, które pełnić ma funkcję doradczą oraz informacyjno-konsultacyjną. Rolnictwo jest dziedziną aktywności zawodowej, która wymaga ciągłego uzupełniania wiedzy. W ostatnim czasie istotnego znaczenia nabiera znajomość poszczególnych form wsparcia i mechanizmów polityki rolnej – twierdzi minister rolnictwa. Dodaje, że szczególną rolę odgrywają w tym zakresie Ośrodki Doradztwa Rolniczego, które są swoistym dostarczycielem kapitału wiedzy dla ludności rolniczej. – Jestem przekonany, że działalność Koła Rolnego będzie cennym uzupełnieniem dla doradztwa pełnionego przez państwowe jednostki doradztwa rolniczego na terenie województwa lubelskiego – podkreslał. Krzysztof Jurgiel życzył poseł Agacie Borowiec, aby współpraca z ludźmi, którym bliskie są sprawy polskiej wsi i rolnictwa, była pomocna w wypełnianiu mandatu parlamentarnego, a jej efektem korzystne rozwiązania odpowiadające przemianom gospodarczym i nowym oczekiwaniom rolników.

 Podczas sobotniego spotkania ustanowiono, że celem działalności Koła będzie funkcja doradcza, opiniotwórcza oraz informacyjno-konsultacyjna. Koło będzie skupiać rolników, którzy specjalizują się w prowadzeniu szeroko rozumianej działalności rolniczej. Na spotkaniu obecni byli rolnicy, którzy zajmują się uprawą tytoniu, zboża, owoców miękkich. W wyniku prowadzonej dyskusji i głosowań powołano Koło Rolne i jego zarząd. Przewodniczącym został wybrany Mieczysław Dzikoń. – Cieszę, że powstało Koło Rolne. W jego działania zaangażowało się kilkanaście osób. Dzięki pani poseł już odbyło się kilka spotkań w Ministerstwie Rolnictwa czy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Ważne jest, aby to koło było kołem aktywnym, zaangażowanym w prace na rzecz rolnictwa i polepszania bytu polskiego rolnika – mówi Mieczysław Dzikoń.

W rozmowie z NOWą poseł Agata Borowiec mówi, że liczy na owocną współpracę z Kołem. – Liczę też na współpracę i wsparcie ze strony ministra Jurgiela. Utworzenie Koła jest sugestią samego ministra – mówi. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.