- Reklama -

- Reklama -

Przetarg na kanalizację i oczyszczalnię

Gmina Józefów już przygotowuje się do wiosennych inwestycji. Jeszcze przez prawie dwa tygodnie czeka na oferty firm, które chcą się zając budową kanalizacji i rozbudową oczyszczalni ścieków. Większość pieniędzy na ten cel samorząd pozyskał z funduszy unijnych.

Dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego gmina chce wybudować kanalizację sanitarną w Borowinie, gdzie jeszcze nie ma sieci, a także w części ul. Kościuszki oraz w ulicach 29 marca, Batalionów Chłopskich, Leśnej, Przemysłowej, Usługowej i Armii Krajowej w Józefowie. W sumie powstanie około 7 kilometrów sieci.

- Reklama -

Oprócz tego samorząd zamierza gruntownie zmodernizować i rozbudować oczyszczalnię ścieków, w której chce wprowadzić rozwiązania, pozwalające na zagospodarowanie odpadów powstających po oczyszczeniu ścieków. W przyszłości będą je mogli wykorzystywać miejscowi rolnicy, a moce przerobowe nowej oczyszczalni będą dwukrotnie większe niż obecnie.

Prace zostały podzielone na dwa etapy, z których pierwszy powinien się zakończyć 30 kwietnia, a drugi 30 października 2017 roku.

Ostateczny koszt tych inwestycji będzie znany po rozstrzygnięciu przetargu na wykonanie robót, ale już teraz wiadomo, że z RPO gmina może otrzymać na en cel ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.