- Reklama -

Potrzebne oznakowanie

 
Dzięki środkom funduszu leśnego powstała droga relacji Smólsko – Biłgoraj oraz Aleksandrów-Szostki. Dzięki nowej nawierzchni znacznie zwiększył się ruch na tych drogach. Radna Ewa Maciocha przekonuje, że niezbędne jest oznakowanie poziome na tej drogi.

Radna Rady Powiatu Ewa Maciocha przekonuje, że niezbędne jest oznakowanie poziome drogi powiatowej relacji Smólsko – Biłgoraj. Twierdzi, że wszyscy mieszkańcy gminy Aleksandrow, ale również mieszkańcy gmin sąsiadujących korzystają z tej drogi. Dodatkowo ruch zwiększył się znacznie po otwarciu drogi powiatowej Aleksandrow – Szostaki. Nowa nawierzchnia i lepszy standard drogi prowokują kierujących do brawurowej jazdy, co powoduje wiele kolizji oraz wypadków.

Zdaniem radnej, szczególnie niebezpieczny jest odcinek miedzy wysypiskiem a ulicą Motorową, na którym pojawiają się piesi oraz rowerzyści ze złomem. Przy słabej widoczności wynikającej z pogorszenia się pogody, a także wieczorem, o świcie i nocą granica pomiędzy szosą a poboczem jest praktycznie niewidoczna, co stanowi duże zagrożenie dla wszystkich korzystających z tej drogi.

Wykonanie oznakowania poziomego niewątpliwie zwiększy bezpieczeństwo poruszających się po niej kierowców, rowerzystów oraz pieszych, a także narzuci kierującym odpowiedni sposób zachowania. Problem oznakowania poziomego tej drogi poruszała, będąc radną w poprzedniej kadencji, jednak nie został wzięty pod uwagę. Mam nadzieję, że tym razem problem i prośba, którą przedstawiam, spotka się ze zrozumieniem i zostanie rozwiązany – podkreśla radna Maciocha.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Ryszard mówi

    Czekacie na tragedię? Oznakowanie to taki wielki koszt i wysiłek? Absolutorium blisko – będą punkty.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.