- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Policjanci na zimowisku

W naszym powiecie ferie zimowe trwają od 13 stycznia. Aby dla najmłodszych te dwa tygodnie ferii przebiegły jak najlepiej funkcjonariusze policji spotykają się z nimi i przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich biłgorajskiej komendy wraz z funkcjonariuszem Nilo odwiedzili dzieci spędzające czas na zimowisku w Szkole Podstawowej nr 3 w Biłgoraju.

– Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki. Aby ferie były bezpieczne, policjanci spotykają się z uczniami i przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – informuje mł. asp. Joanna Klimek, rzecznik prasowy KPP w Biłgoraju.

- Reklama -

Podczas czwartkowego spotkania policjanci z Zespołu ds. Nieletnich rozmawiali z najmłodszymi o prawidłowym zachowaniu w domu i poza nim. Poinformowali ich, że przebywając w domu podczas nieobecności rodziców, zawsze należy zamykać drzwi na klucz i nie otwierać osobom, których nie znają.

Policjanci przypomnieli również dzieciom jak zachować się w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia. Ponadto zwrócili uwagę na bezpieczne poruszanie się po drogach i chodnikach, zachęcając do używania odblasków oraz innymi ważnymi rzeczami związanych z zachowaniem bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Wszystko po to, aby już 27 stycznia mogli wrócić cali i zdrowi do szkoły.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.