- Reklama -

- Reklama -

„Pokłońmy się Dzieciątku”

20 stycznia w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju odbył się III Regionalny Przegląd Jasełek „Pokłońmy się Dzieciątku”.

Przegląd ma na celu kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, wymianę doświadczeń w tworzeniu małych form teatralnych, prezentację elementów tradycyjnej kultury: obrzędów, obyczajów, pieśni, języka polskiego, utrwalanie tożsamości kulturalnej, podtrzymywanie tradycji i wpieranie edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży.

Jury, w którego składzie zasiedli: Celina Skromak dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, ks. Adam Malinowski katecheta KLO i Ewa Byra nauczyciel języka polskiego w Katolickim Liceum oraz uczennica `Katolika` Patrycja Sprysak, oceniało przede wszystkim dobór repertuaru do możliwości wykonawców, kulturę słowa, ruch sceniczny i ogólne wrażenia artystyczne.

Bardzo nam miło, że zechcieliście skorzystać z naszego zaproszenia. Takie pokłony Dzieciątku w formie jasełek mają bardzo długą historię i przebogatą tradycję, dlatego też mam wielki szacunek do osób, które tą tradycję kultywują. Dlatego też witam bardzo serdecznie aktorów, opiekunów i szanowne jury, które będzie oceniało zmagania przybyłych tutaj artystów” – witał wszystkich zebranych w Auli Franciszkańskiej wicedyrektor szkoły Jan Lisiecki.

- Reklama -

Przegląd skierowany jest do uczniów ze szkół gimnazjalnych i w bieżącym roku wzięło w nich udział trzy grupy. Pierwsze miejsce w III Regionalnym Przeglądzie Jasełek „Pokłońmy się Dzieciątku” 2016 została grupa z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni pod opieką Anny Rebacz. II i III miejsce wspólnie zajęły grupy z Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju pod opieką Małgorzaty Sławek i Kazimiery Wójcik i Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie pod opieką s. Jadwigi Anny Tabor, Jolanty Grelak i Andrzeja Kusiaka.

Ponadto wręczono również nagrody dla Najlepszej Aktorki Przeglądu, która w tym roku przypadła dla Wiktorii z Gimnazjum im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju grającej diabełka oraz dla Najlepszego Aktora, którą za mistrzowską rolę Króla Heroda otrzymał Kacper z Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie.

„Bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie i cieszę się, że mogłam tu być dzisiaj z wami, bo to co zobaczyliśmy na scenie na pewno na długo pozostanie w naszych sercach. Pięknie zagrane, pięknie zaśpiewane, wielka powaga i tyle uczuć i emocji, mówiących o ogromnym zaangażowaniu w to przedsięwzięcie, dlatego też ogromne gratulacje dla wszystkich” – dziękowała przewodnicząca jury, dyrektor GOK w Biłgoraju Celina Skromak.

Zwycięska grupa będzie mogła wystąpić 6 stycznia 2017 roku podczas organizowanego przez Katolickie Liceum Orszaku Trzech Króli, jako gość specjalny.

 

Joanna Ferens

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.