- Reklama -

- Reklama -

Pogrzeb królowej Elżbiety II. Relacja mieszkanki Biłgoraja (zdjęcia)

Trwają uroczystości pogrzebowe królowej Elżbiety II. Wśród żałobników w Londynie, są również mieszkańcy Biłgoraja. Przeczytajcie i zobaczcie jak to wygląda z bliska.

- Reklama -

Dziś w Wielkiej Brytanii odbywają się uroczystości pogrzebowe królowej Elżbiety II. Cała Anglia zatrzymała się dziś na cały dzień – nie pracują szkoły, sklepy, restauracje, firmy prywatne i państwowe. Nawet ci, którzy zarzekali się, że ich sprawy monarchii nie dotyczą, mówią, że w kraju panuje taka atmosfera, że nie da się od tego odciąć:

Wszystkie główne stacje telewizyjne transmitują pogrzeb. W parkach i na ulicach rozstawiono telebimy, gdzie gromadzą się tłumy. Moi znajomi  Brytyjczycy stali w kolejce 30 godzin by oddać hołd królowej. Wobec tych wydarzeń nie można przejść obojętnie pisze do nas pani Ania z pochodząca z Biłgoraja, która od 8 lat mieszka i pracuje w Londynie jako opiekunka w domu spokojnej starości.

-Nasi rezydenci, ludzie starsi są bardzo przywiązani do królowej. Oni jej śmierć przeżywają jakby umarł ktoś z ich rodziny relacjonuje biłgorajanka. Wraz z pensjonariuszami wykonaliśmy plakat oddający hołd królowej.

 

Plakat wykonany przez panią Anię z Biłgoraja (pracującą i mieszkającą w Londynie) oraz pensjonariuszy domu opieki, w którym pracuje

Pani Ania, nasza stała czytelniczka z Londynu,  zarzekała się, że nie będzie uczestniczyć w tych wydarzeniach. Jednak dziś mówi, że ta atmosfera, która panuje w mieście, udzieliła się również jej.

- Reklama -

-Ludzie płaczą. Większość nie pamięta innej Anglii jak tej z królową Elżbietą. Nigdy nie żyli w innej rzeczywistości i to wywołuje emocje. Te emocje udzielają się wszystkim, również Polakom, którzy tutaj mieszkajątłumaczy pochodząca z Biłgoraja kobieta.

Pani Ania mówi również, że ludzie oddają hołd poprzez małe gesty „znaki pamięci”, rysunki, pamiątki po królowej, świeczki wystawiane w domach, sklepach i innych miejscach publicznych.

Pani Ania w geście upamiętnienia królowej, przesyła nam kilka fotografii Pałacu Buckingham oraz Zamku Windsor, które kojarzą jej się z królową. Z przyjemnością publikujemy przesłane fotografie.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.