- Reklama -

Podszywa się pod komornika

„Uwaga! Fałszywy komornik rozsyła wirus poprzez wiadomości mailowe” – ostrzeżenia o takiej treści zamieszczają sądy na swoich stronach internetowych. Sądy wyjaśniają, że to oszuści podszywają się pod komornika Sądu Okręgowego w Lublinie, a wiadomości mailowe rozsyłane przez „Komornika Sądowego Romana Kaczorowskiego” nie mają żadnego związku z działalnością sądu. 

- Reklama -

W wiadomościach, jakie trafiają na skrzynki mailowe, są informacje, że komornik sądowy przeprowadzi egzekucję komorniczą w naszej nieruchomości zgodnie z wyrokiem Sądu Okręgowego w Szczecinie. Aby dowiedzieć się szczegółów, należy pobrać plik, rzekomo wyrok sądu wraz z uzasadnieniem. – Załącznik może stanowić nośnik złośliwego oprogramowania, który po próbie jego pobrania bądź uruchomienia może wyrządzić nieodwracalne skutki w systemach informatycznych, w tym utratę bądź kradzież danych. W związku z powyższym należy zachować szczególną ostrożność w zakresie pobierania bądź uruchamiania plików pochodzących ze źródeł niewiadomego pochodzenia – wyjaśniają w swoim komunikacie pracownicy sądu Rejonowego w Biłgoraju. 

To nie pierwszy przypadek, kiedy oszuści próbują sprowadzić nas na manowce. Fałszywi wnuczkowie, policjanci czy gazownicy – pomysłowość przestępców nie zna granic. Szkoda tylko, że pomimo apeli policji, zawsze znajdą się osoby, które dadzą się oszukać.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.