- Reklama -

- Reklama -

Pożegnanie wakacji na sportowo

Tegoroczne konkurowanie podopiecznych Wioski Dziecięcej SOS odbywało się w czterech kategoriach wiekowych, w tym tej najmłodszej, dedykowanej dzieciom do 3. roku życia. Jak podkreśla Anna Łukasik, lider Rodzinnego Domu "Puchatek" nr 2: – Rywalizacja podopiecznych na każdym etapie biegu była niezwykle wyrównana, a o wynikach decydowały za każdym razem dosłownie sekundy, centymetry. Radosną atmosferę zmagań wspaniale tworzył dodatkowo głośny doping dzieci, oklaski oraz obecność gościa honorowego, jakim był sam Kubuś Puchatek.
Ogólnie swoich sił w biegach spróbowało tym razem łącznie aż 57 dzieci. Do pokonania były różne, adekwatne do wieku amatorów biegania, dystanse. Z wdzięczności za zaangażowanie i niezłomnego ducha sportowego dla każdego dzielnego uczestnika przygotowane były oczywiście słodkie upominki. Zdobywcy nagród głównych, uplasowani na podium, mogli natomiast cieszyć się wspaniałymi podarunkami, medalami, pucharami i pamiątkowymi dyplomami. Ku ogromnemu rozradowaniu dzieci popis swoich sił i kondycji sportowej dali także tego dnia pracownicy Wioski Dziecięcej SOS, którzy symbolicznie przystąpili do biegu na dystansie 100 m w momencie, gdy młodzi sportowcy odpoczywali już w cieniu.
Zwieńczeniem wyczynowego popołudnia oraz atrakcją nie mniejszą od współzawodnictwa sportowego było dla dzieci także ognisko, które rozpoczęło się już chwilę po wręczeniu ostatnich laurów. Młodzi zawodnicy szybko i smacznie zregenerowali tym sposobem lekko nadwątlone siły i mieli okazję do wymiany pozytywnych wrażeń i refleksji. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.