- Reklama -

Piraci na drodze

Mimo licznych apeli policji nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiadają za kółko swojego samochodu po kilku głębszych.

Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy miało miejsce w piątek (20 grudnia) około godziny 13:15. Wówczas  funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy policji w  Łukowej zatrzymali kierowcę samochodu marki Volkswagen. – Kontrola miała związek z przekroczeniem przez niego dopuszczalnej w terenie zabudowanym prędkości o 24 km/h. Za kierownicą siedział 49-letni mieszkaniec gminy Obsza. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że miał on w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu – informuje Joanna Klimek, rzecznik prasowy biłgorajskiej policji. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna stanie również przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

- Reklama -

W miniony weekend za zbytnią prędkość, prawo jazdy na trzy miesiące stracili trzej inni kierowcy zatrzymani przez biłgorajską drogówkę. Dwóch kierowców wpadło w miejscu wskazanym przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Był to 66-letni mieszkaniec gminy Harasiuki. Mężczyzna kierował samochodem marki Saab, został zatrzymany, gdy jechał przez miejscowość Stary Bidaczów z prędkością 106 km/h. W tej samej miejscowości zatrzymana została 26-letnia mieszkanka gminy Biszcza, która kierowała samochodem marki Toyota, przekraczając dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość o 53 km/h. Trzeci z kierowców został zatrzymany w miejscowości Płusy. 29-letni mieszkaniec Zamościa jechał samochodem marki Renault z prędkością 116 km/h. Cała trójka na trzy miesiące straciła prawo jazdy, kierowcy zostali również ukarani mandatami i punktami karnymi.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.