- Reklama -

Pechowa sobota

Pechowa sobota tak naprawdę zaczęła się dopiero o godz. 17.30. Wtedy właśnie doszło do wypadku w Woli Dużej, gdzie w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym Audi A3 znalazło się poza pasem jezdni. Pięć osób zostało rannych. Jedna z pasażerek – nieprzytomna – śmigłowcem została przetransportowana do szpitala. Na miejscu pracowali strażacy z dwóch jednostek PSP. Samochód został zniszczony w 30%. 

Nie trzeba było długo czekać, 19 minut później wpłynęło do straży kolejne zgłoszenie. Tym razem w Biłgoraju na alei Jana Pawła zapaliły się suche trawy. Jedna jednostka OSP uporała się z pożarem. Prawdopodobnie ogień zaprószyła osoba nieznana. Spaliło się około 0,3 ha suchych traw i zarośli. 

Suche trawy zapłonęły także  w Sokołówce. O godz. 18.20 wpłynęło zgłoszenie o pożarze. Na miejscu działały jedna jednostka PSP i jedna jednostka OSP. Prawdopodobnie doszło do podpalenia. Zagrożony był kompleks leśny znajdujący się 30 m od źródła ognia. Spaliło się 0,6 ha suchych traw.

- Reklama -

To nie koniec pożarów suchych traw. W Goraju na ul. Folwarki spaliło się 1,8 ha nieużytków, a 20 m dalej znajdowała się plantacja porzeczki czarnej, która była zagrożona ogniem. W porę udało się opanować ogień. Na miejscu pracowały PSP i OSP.

Kilka minut po godz. 20.00 w Tarnogrodzie na ul. 1 Maja zapaliły się sadze w kominie. Do pożaru wyjechały dwie jednostki PSP i jedna jednostka OSP. Spaliły się sadze w kominie, nikt z domowników nie ucierpiał.

Po godz. 21.00 do biłgorajskich druhów wpłynęło już szóste z kolei zgłoszenie tego dnia. W miejscowości Podlesie (gm. Biłgoraj) zapaliła się przyczepa kempingowa. Zagrożony był budynek mieszkalny znajdujący się na sąsiedniej posesji w odległości 4 m. Strażacy z dwóch jednostek PSP uporali się z ogniem. Prawdopodobnie doszło do zaprószenia ognia. Przyczepa spaliła się w 90%.

Kilkadziesiąt minut przed północą w miejscowości Okrągłe (gm. Biłgoraj) zapłonęły suche trawy. W wyniku podpalenia spaliło się 5 arów nieużytków. Ogień gasili strażacy z jednej jednostki PSP. Właśnie to zdarzenie zakończyło pracowitą pechową sobotę.  

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.