Patriotyzm oczami najmłodszych

24 maja w Samorządowym Przedszkolu nr 1 w Biłgoraju nastąpiło rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „Kolory Niepodległości „.

Celem konkursu było uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości Polski, przybliżenie postaci zaangażowanych w walkę o niepodległość oraz ukazanie różnych form obchodów rocznicy niepodległości w środowisku lokalnym. Konkurs wpłynął na wspieranie postaw patriotycznych i szacunku dla symboli narodowych, podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowych oraz popularyzowanie wiedzy o tematyce patriotycznej w formie plastycznej.
Skierowany był on do dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów I etapu edukacyjnego szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 81 prac plastycznych ze szkół oraz przedszkoli z terenu powiatu biłgorajskiego.
Po wnikliwej analizie i ocenie prac komisja w składzie: Irena Oręziak-Kupczak – nauczyciel zajęć plastycznych w MDK Biłgoraj, Ewa Madejek – nauczyciel plastyki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju, Barbara Woźny – pracownik Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju, Małgorzata Kozera – dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 1 wyłoniła laureatów konkursu na etapie powiatowym:
I miejsce: Aleksandra Kobel (4 lata) Samorządowe Przedszkole nr 2 w Biłgoraju;

II miejsce: Diana Kozakiewicz (3 lata) Samorządowe Przedszkole nr 1 w Biłgoraju;

III miejsce: Nadia Kozak (6 lat) Samorządowe Przedszkole nr 3 w Biłgoraju.

Lista laureatów konkursu zostanie wysłana przez dyrektora Samorządowego Przedszkola nr 1 w Biłgoraju, organizatora etapu powiatowego, do Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu.

W konkursie przyznano również wyróżnienia. Otrzymali je: Maja Mazur (5 lat) Samorządowe Przedszkole nr 3 w Biłgoraju, Wojciech Bucior (5 lat) Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Lipinach Górnych, Alicja Kaczor (5 lat) Samorządowe Przedszkole nr 2 w Biłgoraju, Julia Wach (5 lat) Przedszkole Integracyjne „Bambini” w Biłgoraju, Weronika Gawda (5 lat) Zespół Szkolno-Przedszkolny w Turobinie, Michalina Maciąg (7 lat) Zespół Szkół w Goraju, Kinga Żuk (6 lat) Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju.

Organizatorem konkursu było Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.