- Reklama -

Parafianie opłakują swojego kapłana

Piątek w Majdanie Starym miał być zwyczajnym dniem. Rano dzieci poszły na lekcję do szkoły, w domach trwały przygotowania do Niedzieli Palmowej. Spokój mieszkańców zburzyła jednak wiadomość o zaginięciu młodego księdza, wikariusza tutejszej parafii. – Dzieci, które tego dnia miały mieć lekcje religii, czekały na korytarzu, ale ksiądz nie przyszedł. Wcześniej nie zadzwonił i nie uprzedził, że go nie będzie. To było dziwne, gdyż wcześniej taka sytuacja nigdy nie miała miejsca – mówi jedna z mam. Wspomina, że poprzedniego dnia wieczorem odbyła się próba scholi działającej przy kościele. Ksiądz, który był jej opiekunem, spędził z młodzieżą cały wieczór. 

Nieobecność księdza w szkole i na plebanii wzbudziła podejrzenia, że mogło stać się coś złego. Wezwano policję, która rozpoczęła poszukiwania wikariusza. Niestety, w garażu przy budynku plebanii odnaleziono jego ciało. Ksiądz już nie żył. – W godzinach rannych w garażu na terenie plebanii w Majdanie Starym ujawnione zostały zwłoki 37-letniego mężczyzny. Zostały one zabezpieczone do badań sekcyjnych, które wyjaśnią przyczynę zgonu. Trwa śledztwo w tej sprawie – wyjaśnia asp. Milena Wardach z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Na miejsce wezwano prokuratora, który wstępnie wykluczył udział osób trzecich, które mogłyby się przyczynić do śmierci 37-latka. Śledztwo w tej sprawie trwa.

- Reklama -

Wiadomość o śmierci ks. Łukasza wstrząsnęła mieszkańcami Majdanu Starego, rodziną wikariusza i jego znajomymi. – Dzieci na wieść o tragedii płakały, dorośli także nie mogli powstrzymać łez, wszyscy nie dowierzali, że to prawda. To wielki szok dla nas. Taki młody, świetny człowiek, a już musiał odejść. Widocznie tak mu było pisane – mówią mieszkańcy wioski. – Pamiętamy księdza z pieszych pielgrzymek na Jasną Górę, człowiek anioł, niech odpoczywa w pokoju wiecznym – dodają inni. – Wezwał cię dobry Bóg, bo byłeś wspaniały! Nigdy nie zapomnimy twojej dobroci. Będziemy pamiętać w modlitwie o tobie! Odpoczywaj w pokoju… tylko smutek został… – piszą na portalu społecznościowym nasi czytelnicy. 

Ksiądz Łukasz był wikariuszem w majdańskiej parafii nieco ponad dwa lata. Wcześniej pełnił posługę kapłańską w Wielączy, Sitańcu, Łukawicy i w Mirczu. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk biskupa Jana Śrutwy w czerwcu 2005 roku. Pochodził z parafii pw. św. Stanisława w Lubaczowie. 

W dniu śmierci księdza w kościele w Majdanie Starym odprawiono nabożeństwo żałobne. Pogrzeb odbędzie się w Wielką Środę w Lubaczowie. Dzień wcześniej Msza św. żałobna pod przewodnictwem biskupa Mariana Rojka zostanie odprawiona w kościele parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Majdanie Starym. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa Mariusza Leszczyńskiego rozpocznie się o godz. 11.00 w Konkatedrze w Lubaczowie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.