- Reklama -

- Reklama -

Papieskie wiersze i piosenki

Podczas przesłuchań w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie wystąpiło ponad 20 wykonawców m.in.: z Józefowa, Łukowej, Suśca, Tomaszowa Lubelskiego, Zamościa i Zwierzyńca.

Recytatorzy, wśród których byli gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, prezentowali jeden utwór Karola Wojtyły. Piosenki religijne zaprezentowały zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów oraz młodzież policealna i dorośli. Ich zadaniem było wykonanie dwóch polskich piosenek o tematyce religijnej.

Recytatorów i piosenkarzy oceniało jury w składzie: Barbara Rabiega, Beata Momot, Michał Dudziński. Po wysłuchaniu 8 recytatorów w kategorii młodzież licealna i gimnazjalna pierwsze miejsce jury przyznało Dominice Książce, uczennicy Gimnazjum w Józefowie, drugie miejsce Mikołajowi Kraczkowi z Gimnazjum w Józefowie, trzecie miejsce Klaudii Kozyrze z Gimnazjum w Józefowie.

Po wysłuchania 3 zespołów i 14 solistów jury postanowiło przyznać w kategorii szkół podstawowych: I miejsce Aleksandrze Halusiak z Tomaszowa Lubelskiego, II miejsce Lence Gęborys z Suśca, III miejsce Wiktorii Padyasek ze Zwierzyńca. Wyróżnienia otrzymali: zespół „Iskierki” z Przedszkola w Józefowie, zespół „Promyczki” z Majdanu Nepryskiego, Izabela Kulik z Tereszpola-Zaorendy, Gabriela Fronc z Suśca.

- Reklama -

W kategorii szkół gimnazjalnych i licealnych: I miejsce otrzymała Julia Majer z Zamościa, II miejsce Maja Rębisz z Tomaszowa Lubelskiego, III miejsce Julia Stepaniuk z Lubyczy Królewskiej. Wyróżnienie otrzymała Magdalena Romaszko ze Zwierzyńca.

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie.

Tegoroczne spotkania zakończył występ zespołu chóralnego „Ale Cantare” z Płoskiego koło Zamościa, a następnie odprawiona została Msza święta.

Organizatorami byli: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie i parafia pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.