- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Orszak Trzech Króli w Biłgoraju (FOTO)

Już po raz drugi w uroczystość Objawienia Pańskiego ul. T. Kościuszki w Biłgoraju przeszedł Orszak Trzech Króli. To barwna celebracja tego święta, a głównymi postaciami w pochodzie są Trzej Królowie: Kacper, Melchior i Baltazar, którzy wraz z towarzyszącymi im kolorowymi orszakami prowadzą wszystkich przybyłych uczestników za gwiazdą, aby oddać hołd Bożemu Dzieciątku. Orszak wyruszył ze wzgórza św. Marii Magdaleny, gdzie w świątyni dziekan ks. kan. Witold Batycki i ks. Stanisław Mizak sprawowali uroczystą Mszę św. Po jej zakończeniu rzesze wiernych wyruszyły w pochodzie. Po drodze można było zobaczyć sceny przypominające wydarzenia, które miały miejsce 2015 lat temu: Olśnienie Mędrców, Dwór Heroda, Gospoda, Szałas pasterzy. Na całej trasie Orszaku wybrzmiewały kolędy w wykonaniu uczestników i zespołu z parafii pw. Chrystusa Króla. Każdy mógł skorzystać ze śpiewnika otrzymanego wraz z koroną przed kościołem św. Marii Magdaleny. Rozwiązanie Orszaku nastąpiło na placu Biłgorajskiego Centrum Kultury – w biłgorajskim Betlejem, gdzie był żłóbek, Dzieciątko i Maryja z Józefem.

Orszak Trzech Króli to największe na świecie jasełka wystawiane w przestrzeni publicznej. Ich scenariusz oparty jest na ewangelicznym przekazie. Udział całych rodzin w pochodzie jest jednocześnie symboliczną manifestacją przywiązania do życia zgodnego z zasadami wiary i wartości chrześcijańskich.

- Reklama -

Hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli „Nade wszystko miłosierdzie – Miłość. Pokój. Przebaczenie” nawiązuje do Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, XXXI Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i 1050. rocznicy chrztu Polski.

To niezwykłe pod każdym względem przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju, biłgorajskie parafie, Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, Urząd Miasta Biłgoraj, Urząd Gminy Biłgoraj, instytucje im podległe oraz ludzi dobrej woli.

Na zakończenie zostały ogłoszone wyniki konkursu na najpiękniejszą bożonarodzeniową szopkę i gwiazdę betlejemską. Na placu BCK odbył się kiermasz ciast i zbiórka funduszy na organizację Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.