- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

O inwestycjach decydują mieszkańcy

„Budżet kadencyjny” to coś, czym szczyci się włodarz Józefowa Roman Dziura. Na początku każdej kadencji to mieszkańcy poszczególnych sołectw wybierają inwestycje do zrealizowania.

- Reklama -

7 stycznia w gminie Józefów ruszyły wybory sołtysów i rad sołeckich. Tuż po wyborach sołtysi w ustaleniu z mieszkańcami mają przygotować wykaz niezbędnych inwestycji. Z tego powstanie tzw. „budżet kadencyjny”, który samorządowcy będą starali się realizować.

Po wyborach sołtysi mają ustalić wykaz potrzeb na kadencję. My powiemy, które inwestycje są wykonalne. One zostaną do realizacji na najbliższe lata – mówi burmistrz Józefowa Roman Dziura.
Podkreśla, że gmina Józefów wyróżnia się „budżetem kadencyjnym”. Jest z niego dumna.  – To budżet obywatelski. To coś, czego nie ma nikt. My przekazaliśmy władzę mieszkańcom. To oni decydują. Chcemy, aby to oni podejmowali decyzję, a my zadania wykonamy – mówi.
Zdaniem burmistrza, wiele miejscowości potrzeby inwestycyjne ma zabezpieczone na przyzwoitym poziomie. – My mamy wiedzę na temat tego, co trzeba wykonać, ale chcemy, aby to mieszkańcy się wypowiedzieli – dodaje.

Harmonogram zebrań sołeckich:
http://www.ejozefow.pl/images/nowosci/Harmonogram_ws_2018.pdf

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.