- Reklama -

- Reklama -

Nowoczesne projekty wnętrz – trendy na 2022 rok

Początek nowego roku to świetna pora na to, żeby zaplanować wnętrze. Jeśli czeka Cię remont albo wykończenie nowego mieszkania, powinieneś poznać trendy. Nawet kiedy nie lubisz podążać za modą, będziesz mógł się zainspirować i poszukać czegoś, co będzie odpowiadało Twoim gustom.

- Reklama -

Chociaż trendy wnętrzarskie nie zmieniają się tak szybko jak te w modzie, co sezon pojawia się coś nowego. Jak w 2022 roku będą wyglądały nowoczesne projekty wnętrz?

Czego nie może zabraknąć w modnym wnętrzu?

Już od kilku lat najmodniejsze wnętrza to te, które są dość minimalistyczne. To nie oznacza jednak, że są surowe. Najczęściej znajduje się w nich sporo tekstyliów, takich jak poduszki czy koce, ale nie ma zbyt wielu typowych dekoracji. Z reguły jest to kilka dodatków, które tworzą klimat, ale jednocześnie nie sprawiają, że wnętrze jest przytłoczone.

Ten trend w 2022 wciąż będzie na topie. Minimalistyczne wnętrza nie tylko bowiem dobrze wyglądają, ale są również niezwykle funkcjonalne. O wiele łatwiej jest w nich utrzymać porządek, a w dodatku jeśli już trzeba posprzątać, kiedy nie ma w nich zbyt wielu bibelotów, jest to po prostu o wiele łatwiejsze.

W każdym modnym wnętrzu, nawet tym minimalistycznym, są dodatki, których zabraknąć jednak nie może. Są to przede wszystkim wspomniane już tekstylia. Te powinny być naturalne. Już od jakiegoś czasu w trendach znajdują się zasłony z lnu czy też poszewki z wysokiej jakości bawełny. W bardziej eleganckich wnętrzach spotkać można z kolei wełniane pledy.

Oprócz tekstyliów, w modnych projektach nie może zabraknąć również takich naturalnych materiałów jak drewno, a w tym bambus, wiklina czy też trawa morska. Można wprowadzić je do wnętrz za pomocą dodatków. Z tego typu materiałów dostępne są m.in. lampy, kosze i tace.

- Reklama -

Przeglądając nowoczesne projekty wnętrz można zauważyć, że minimalistyczny klimat tworzą w nich meble. Te nie mają zbyt wyszukanej formy, a w dodatku są w jednym kolorze. Jeśli zależy Ci na tym, żeby Twoje wnętrze miało wyjątkowy charakter, możesz postawić na meble, które mają jednokolorowe fronty, ale o różnej teksturze na powierzchni.

Jakie style będą najbardziej na topie?

Jeśli inspirują Cię nowoczesne projekty wnętrz, na pewno zauważyłaś albo zauważyłeś, że ostatnio na topie są style, które kładą duży nacisk na to, żeby salon czy sypialnia były minimalistyczne, ale przytulne. Mowa tutaj głównie o stylach boho oraz scandi boho.

Oba łączą w sobie zamiłowanie do naturalnych materiałów oraz ową przytulność. Styl boho skupia się głównie na jasnych dodatkach, z reguły w beżu i bieli, a także na obecności we wnętrzach roślinności. Scandi boho to także szarości i nie tylko przytulność, ale też tak bardzo ceniona funkcjonalność.

Stylem, który w 2022 roku będzie na topie, jest także Japandi. Jego obecność we wnętrzach można było zauważyć już w roku poprzednim. Łączy on w sobie elementy trendów skandynawskich oraz japońskich. Także stawia na minimalizm, przytulność i funkcjonalność. Wyróżnia się jednak zupełnie inną, cieplejszą kolorystyką. Królują w nim delikatne pastele.

Aranżacja i projektowanie wnętrz – mono

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.