- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Niech się święci 3 Maja!

3 maja obchodzona jest rocznica przyjęcia przez Sejm Czteroletni ustawy rządowej, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. W tym roku świętujemy 230. rocznicę tego ważnego wydarzenia.

W Biłgoraju 3-majowe świętowanie rozpoczęło się Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Trójcy Świętej i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. – Obchodzimy dziś uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Nasz naród szczególnie ukochał Maryję i obrał ją sobie za matkę. Od wieków uciekamy się do niej w chwilach radości i smutku. Zawierzmy Maryi naszą Ojczyznę, wszystkich rządzących, Polaków w kraju i za granicą. Niech przez jej pośrednictwo nasza Ojczyzna cieszy się wolnością, a w narodzie niech panuje duch służby i solidarności – mówił na początku Eucharystii ks. Jerzy Kołtun, proboszcz.

Niestety, już po raz drugi uroczystości były wyjątkowo skromne. Nie było uroczystego przemarszu z Biłgorajską Orkiestrą Dętą im. Czesława Nizio. W wydarzeniach tych mniej licznie niż zwykle  brała udział społeczność lokalna i poczty sztandarowe. Zabrakło zwyczajowych przemówień oraz śpiewanego przez zgromadzonych Mazurka Dąbrowskiego.

- Reklama -

Wartę honorową przy pomniku pełnili harcerze z 13. DSH “Pochodni”.

Zgromadzeni, zachowując reżim sanitarny, przeszli przed Pomnik Jubileuszowy. Tam złożyli symboliczne wiązanki kwiatów.

 

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. asolo mówi

    Nie było nikogo z ARiMR? Naprawdę się wystraszyli starosty?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.