Moto Tech

- Reklama -

Mieszkańcy Biłgoraja powitali Trumpa w Warszawie

Na zaproszenie posłanki Agaty Borowiec mieszkańcy Ziemi Biłgorajskiej 6 lipca mieli okazję uczestniczyć w historycznym wydarzeniu, jakim była wizyta prezydenta USA w Polsce. Delegacja, w skład której weszły osoby w różnym wieku, zarówno z gmin powiatu biłgorajskiego, jak i samego Biłgoraja, wyruszyła do Warszawy wczesnym rankiem. 

Po przyjeździe na miejsce czekała ją niespodzianka – spotkanie z reporterem i nagranie kilku ujęć na potrzeby niemieckiej telewizji ZDF. Po przejściu na miejsce głównych uroczystości, które odbywały się na Placu Krasińskich w Warszawie, biłgorajanie mogli na żywo oglądać powitanie Donalda Trumpa przez najważniejsze osoby w Polsce – prezydenta Andrzeja Dudę, premier Beatę Szydło, ministrów i posłów. Prezydent Trump z żoną Melanią złożyli kwiaty pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego. Na placu Krasińskich witał ich wiwatujący tłum, który skandował: "Donald Trump" i "Andrzej Duda".

Wystąpienie prezydenta Trumpa zapowiedziała jego żona Melania. – Dziękuję za to ciepłe przyjęcie w waszym wyjątkowym kraju, za waszą dobroć i gościnność, które nie zostaną zapomniane – powiedziała.

- Reklama -

Wszyscy zgromadzeni z wielkim zainteresowaniem wysłuchali przemówienia prezydenta USA, który mówił o wielkiej odwadze Polaków podczas II wojny światowej, o zachowaniu tożsamości narodowej i potrzebie niesienia tego przesłania do wszystkich krajów Europy. – Polska jest geograficznym sercem Europy, ale  co jeszcze ważniejsze  w Polakach postrzegamy duszę Europy. Wasz naród jest wielki, ponieważ wielkim jest wasz duch i jest to duch silny – powiedział Donald Trump na placu Krasińskich. – Przybywamy do waszego kraju, by przekazać bardzo ważną wiadomość: Ameryka kocha Polskę i Ameryka kocha Polaków, dziękujemy wam – mówił dalej w swoim przemówieniu.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości wszyscy udali się na plac przy Stadionie Narodowym, gdzie trwał Piknik Militarny. Wystawy najnowocześniejszej broni, pokazy sztuk walki i oczywiście pyszna, wojskowa grochówka – to tylko niektóre atrakcje tej imprezy. Mieszkańcy Biłgoraja mieli okazję nie tylko zapoznać się ze sprzętem wojsk amerykańskich, brytyjskich czy rumuńskich, ale i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Antonim Macierewiczem, ministrem obrony narodowej. 

Delegacja z Biłgoraja znalazła się także w obiektywie kamery TVP Info i telewizji Republika. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.