- Reklama -

- Reklama -

Matka z synem próbowali ukraść rzepak, który wysypał się z tira

W czwartek przed godz. 23.00 w Zwierzyńcu na ul. Biłgorajskiej doszło do zdarzenia drogowego. Kierowca ciężarówki przewożącej 26 ton rzepaku na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem. W wyniku nieostrożnej jazdy scania zjechała do rowu, uderzyła naczepą w drzewo i przewróciła się na bok blokując całą jezdnię. Przewożony ładunek wysypał się na pobocze i do rowu. Na czas likwidacji powstałych utrudnień, mundurowi wstrzymali ruch na trasie, organizując objazdy. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

- Reklama -

Następnego dnia rano policjanci patrolując podległy teren w miejscu, gdzie doszło do kolizji zauważyli trójkę ludzi. Jak się okazało kradli oni rzepak, który wysypał się z ciężarówki i czekał na przeładunek. Zatrzymanymi okazali się mieszkańcy gm. Tereszpol w wieku 32 – 60 lat. Mundurowi ujawnili przy nich kilkanaście przygotowanych już do wywiezienia worków z rzepakiem o łącznej wadze 600 kg.

Cała trójka już usłyszała zarzuty. Podczas przesłuchania wyrazili chęć skorzystania z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież to przestępstwo za które grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.