- Reklama -

„Maryi Słuchającej” – Festiwal Piosenki w Gromadzie

16 czerwca w Gromadzie odbył się X Diecezjalny Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej – „Matce Słuchającej”. Na festiwal przyjechać mógł każdy, kto poprzez swój śpiew chce chwalić Pana i Jego Matkę.  Wystąpili soliści, zespoły dziecięce i młodzieżowe, chóry i osoby niezrzeszone w żadnych grupach. Wszyscy, którzy chcieli zaprezentować swój talent muzyczny, podzielić się nim z innymi i miło spędzić czas.
Mszy św. festiwalowej przewodniczył  J.E. Ks. Bp. Mariusz Leszczyński.

- Reklama -

Celem festiwalu jest popularyzacja wartościowych opracowań wokalnych i muzycznych o charakterze religijnym, prezentacja umiejętności i artystycznego dorobku solistów i zespołów, ożywienie religijnego ruchu artystycznego oraz konfrontacja i wzajemne poznanie się uczestników festiwalu.

Organizatorem festiwalu jest Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gromadzie oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Nadzieja”. Współorganizatorami są: Starostwo Powiatu Biłgorajskiego, Urząd Gminy w Biłgoraju, Biłgorajskie Centrum Kultury oraz Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gromadzie.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.