Szkolenie język ang/niem/ros

Młodzież z Aleksandrowa rozwija swoje pasje

Celem projektu jest wspieranie dzieci i młodzieży w rozwijaniu ich zainteresowań, rozbudzanie wyobraźni oraz wydanie unikatowej książki dla najmłodszych stworzonej przez jego uczestników. Projekt został dofinansowany przez Firmę Model Opakowania Sp. z o.o. z siedzibą w Biłgoraju w kwocie 2000 złotych. Dzięki temu dzieci w wieku 8-9 lat oraz młodzież w wieku 12-15 lat będzie mogła uczestniczyć w różnych zajęciach rozwijających zainteresowania literackie, plastyczne, fotograficzne i edytorskie. 

Zaproponowane działania będą inspirowały uczestników do rozwijania wyobraźni i dawały możliwość wykorzystania ich olbrzymiego potencjału. Dzieci pod opieką nauczycieli Ewy Jastrzębskiej i Kazimiery Bielak będą tworzyły na zajęciach literackich oraz plastycznych własną książkę (tekst, ilustracje). Potem młodzież opracuje ją na warsztatach edytorskich. Następnie książka zostanie wydana przez Wydawnictwo Blac Unicorn. 

Młodzi ludzie również na warsztatach fotograficznych wykonają według własnej wyobraźni oryginalne fotografie wybranych bohaterów literackich. Efekty pracy najmłodszych oraz gimnazjalistów (książkę, wystawę fotografii) będzie można podziwiać w czerwcu 2017 r. podczas finałowej imprezy „Za drzwiami wyobraźni”. 

Działania projektowe będą się odbywały także dzięki zaangażowaniu partnerów: Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie, Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie, Urzędu Gminy Aleksandrów, Banku Spółdzielczego w Księżpolu, Koła Przyjaciół Biblioteki i Dyskusyjnego Klubu Książki „Okładka”. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.