- Reklama -

- Reklama -

Młodzież z Aleksandrowa rozwija swoje pasje

Celem projektu jest wspieranie dzieci i młodzieży w rozwijaniu ich zainteresowań, rozbudzanie wyobraźni oraz wydanie unikatowej książki dla najmłodszych stworzonej przez jego uczestników. Projekt został dofinansowany przez Firmę Model Opakowania Sp. z o.o. z siedzibą w Biłgoraju w kwocie 2000 złotych. Dzięki temu dzieci w wieku 8-9 lat oraz młodzież w wieku 12-15 lat będzie mogła uczestniczyć w różnych zajęciach rozwijających zainteresowania literackie, plastyczne, fotograficzne i edytorskie. 

Zaproponowane działania będą inspirowały uczestników do rozwijania wyobraźni i dawały możliwość wykorzystania ich olbrzymiego potencjału. Dzieci pod opieką nauczycieli Ewy Jastrzębskiej i Kazimiery Bielak będą tworzyły na zajęciach literackich oraz plastycznych własną książkę (tekst, ilustracje). Potem młodzież opracuje ją na warsztatach edytorskich. Następnie książka zostanie wydana przez Wydawnictwo Blac Unicorn. 

- Reklama -

Młodzi ludzie również na warsztatach fotograficznych wykonają według własnej wyobraźni oryginalne fotografie wybranych bohaterów literackich. Efekty pracy najmłodszych oraz gimnazjalistów (książkę, wystawę fotografii) będzie można podziwiać w czerwcu 2017 r. podczas finałowej imprezy „Za drzwiami wyobraźni”. 

Działania projektowe będą się odbywały także dzięki zaangażowaniu partnerów: Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie, Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie, Urzędu Gminy Aleksandrów, Banku Spółdzielczego w Księżpolu, Koła Przyjaciół Biblioteki i Dyskusyjnego Klubu Książki „Okładka”. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.