- Reklama -

Młodzi wędkarze (FOTO)

5 czerwca br. nad zalewem wędkarskim w Józefowie odbyły się zawody w wędkarstwie spławikowym z okazji Dnia Dziecka.

Organizatorami imprezy byli Zarząd Polskiego Związku Wędkarskiego w Józefowie, Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie „Podaj Dłoń”.

- Reklama -

Zawody rozpoczęły tuż przed południem nad zbiornikiem wodnym w Józefowie. Ładna pogoda zachęciła do startu kilkudziesięciu młodych wędkarzy wraz ze swoimi opiekunami. Wszyscy uczestnicy zostali zapoznani z regulaminem zawodów, a następnie odbyło się losowanie stanowisk wędkarskich. Po zajęciu miejsc łowieckich na sygnał rozpoczęło się wędkowanie. Łowiono równo dwie godziny. O to, aby młodym wędkarzom nie zabrakło sił, dbali organizatorzy, który donosili przekąski oraz napoje. Następnie przyszedł czas na ważenie złowionych ryb. Sędziował Sławomir Rogowski.

Następnie uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek. Były ciastka, przekąski oraz grill. Po podliczeniu wyników wyłoniono zwycięzców, którym wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. I miejsce ex aequo zajęli Igor Harasiuk oraz Julia Harasiuk. Również rok temu znaleźli się na podium, zajmując odpowiednio I i II miejsce. W niedzielnych zawodach kolejne miejsce zajął Michał Nieścior, tuż za nim był Paweł Wieczerzak. Warto zaznaczyć, że żadne dziecko nie odeszło bez nagrody. Poza pamiątkowym dyplomem oraz paczką pełną słodyczy i akcesoriów wędkarskich szczególnie przydatnych młodym pasjonatom wędkarstwa dzieci i młodzież startujące w zawodach otrzymały m.in. koszulki, czapeczki. Po rozdaniu nagród przyszedł czas na wyczekiwane lody.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, bez których zawody nie mogłyby się odbyć. A byli nimi: W. Gmyz, Z. Dzida, Fundacja „Wspierania Wędkarstwa Janox”, Firma Konger, Bogdan Gosztyła za pośrednictwem Dariusza Zgnilca, powiat biłgorajski.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.