- Reklama -

- Reklama -

Kwiaty w ogrodzie

- Reklama -

Nagroda dla Julii Kudełki oraz kwalifikacja prac plastycznych do wystawy pokonkursowej dla sześciu wychowanek pracowni Tęczowa Malarnia z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju – to efekt udziału dziewcząt w XIV. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Kwiaty w ogrodzie”, zorganizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku.

W czwartek, 29 września br., w siedzibie Ogniska Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku odbyło się podsumowanie imprezy, której motywem przewodnim są kwiaty. Zmieniający się corocznie temat przewodni, w tegorocznej edycji, dotyczył ukazania kwiatów w ogrodzie. Tworzone przez człowieka różnokolorowe kompozycje kwiatowe, rośliny ogrodowe – ich gatunki i barwy zmieniające się wraz z porami roku – miały zainspirować uczestników do wykonania pracy plastycznej.

urząd MArszałkowski projekt

Wśród laureatów znalazły się dziewczęta pracujące pod kierunkiem Anny Świcy w pracowni Tęczowa Malarnia MDK w Biłgoraju.

Największy sukces odniosła piętnastoletnia Julia Kudełka, której obraz otrzymał jedną z dwóch nagród przyznanych w kategorii 14-16 lat. W swojej pracy, poprzez wykorzystanie techniki rysunku tuszem i piórkiem połączonymi z plamami lawowania akwarelą, Julka ukazała delikatność i kruchość kwiatów, jednocześnie pogłębiając przestrzenności i plastyczności swojego dzieła.

W kategorii wiekowej 5-7 lat w wystawie pokonkursowej zaprezentowane zostały prace dwóch siedmioletnich dziewczynek –Liliany Jaskuły i Eleny Wolanin, w kategorii 8-10 lat – ośmioletniejMilenki Iwańczyk, w kategorii 11-13 lat – Martyny Kniaziowskiej(lat 11) i Anny Pędziwiatr (lat 13), a w kategorii 14-16 lat piętnastoletniej – Weroniki Mazurek.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Wszystkim gratulujemy, życząc jeszcze wielu wspaniałych sukcesów!

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.