- Reklama -

- Reklama -

Kupowanie ubezpieczenia przez Internet – czy to bezpieczne?

Wielkim plusem dzisiejszych czasów jest to, że większość formalności załatwiamy bez wychodzenia z domu. Na spokojnie jesteśmy w stanie zapoznać się z regulaminami, a w przypadku, gdy coś wydaje nam się niezrozumiałe, możemy skonsultować to z kimś. Jednym z przykładów takich formalności są ubezpieczenia przez internet.

- Reklama -

Czy załatwianie formalności online jest bezpieczne?

Każda decyzja niesie ze sobą ryzyko, również ta podejmowana i podpisywana w sposób tradycyjny, niemniej warto wspomnieć o zabezpieczeniach, o jakie muszą zadbać instytucje oferujące zdalny sposób załatwiania formalności. Urzędy, instytucje i stowarzyszenia dokładają wszelkich starań, aby regulaminy i formalności były jasne i klarowne dla przeciętnego obywatela, natomiast platformy przeznaczone do wypełniania niezbędnych formalności bezpieczne, uniemożliwiające wykradnięcie naszych danych. Obecnie możliwe jest między innymi:

• Rekrutowanie się do szkół średnich i wyższych przez internet;
• Wykup polisy oc przez internet (https://najtaniejuagenta.pl/);
• Rozliczenie się z urzędem skarbowym przez internet.

Jak zatem widać, dopóki korzystamy ze sprawdzonych i popularnych stron internetowych, nie grożą nam żadne przykre konsekwencje.

Po czym poznać wiarygodną stronę internetową?

- Reklama -

Oprócz stron administracji publicznej czy edukacyjnych (na przykład prowadzonych przez uniwersytety) w internecie znajdziemy mnóstwo stron prowadzonych przez prywatne firmy. Po czym poznać, że są wiarygodne, a załatwianie formalności za ich pośrednictwem bezpieczne?

Taka strona musi udostępniać w widocznym miejscu regulamin lub politykę prywatności. Najważniejsze dla oceny wiarygodności są pierwsze paragrafy określające, kto jest właścicielem strony oferującej dane usługi. Firma musi pokazywać swój numer KRS, NIP, REGON (numery te oznaczają, że firma została wpisana do rządowych rejestrów, jest kontrolowana i ewidencjonowana), rodzaj spółki, a często również wysokość kapitału zakładowego. Ponadto regulamin musi jasno tłumaczyć zakres usług firmy, jej prawa i obowiązki względem klientów oraz prawa i obowiązki samych klientów. Wówczas nabieramy pewności, że strona działa legalnie i jest bezpieczna.

Ubezpieczenia przez internet

Przykładem ubezpieczeń, jakie załatwimy przez internet, są ubezpieczenia komunikacyjne takie jak OC i AC, czego przykład znajdziemy na stronie https://najtaniejuagenta.pl/ochrona-znizek-jak-dziala-i-czy-sie-oplaca/.

Co ciekawe i istotne z punktu widzenia naszych pieniędzy strony tego typu są bieżąco aktualizowane, porównując ceny dostępnych na rynku pakietów ubezpieczeń. Dzięki rankingom i porównywarkom oraz kalkulatorom jesteśmy w stanie znaleźć i wyliczyć najkorzystniejszy dla nas pakiet i formę ubezpieczenia – OC, AC, zdrowotnego, turystycznego, mieszkaniowego i wielu innych.

Jak widzimy, ubezpieczenie kupione przez internet, oczywiście ze sprawdzonych stron, jest nie tylko bezpieczne, ale też przyczynia się do oszczędności naszego czasu i pieniędzy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.