- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Która rzeka jest najbardziej znana w powiecie? Zagłosuj

Pewnie większość dorosłych mieszkańców powiatu biłgorajskiego najbardziej kojarzy dwie rzeki. - Choć przypominam, że w powiecie są też inne mniejsze rzeki, może nieco zapomniane, ale jednak są - mówi Justyna Bździuch, z Gminnej Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie, która jest organizatorem plebiscytu na "Najbardziej znaną rzekę na terenie powiatu biłgorajskiego". Nowa Gazeta Biłgorajska zachęca do udziału.

- Reklama -

Kiedy zapytaliśmy o najbardziej znaną rzekę w powiecie, to w naszych mediach społecznościowych generalnie były dwie odpowiedzi: Tanew i Biała Łada.

I coś w tym jest, ale nic więcej nie mogę mówić. Ale rzeczywiście, pewnie większość tych dorosłych mieszkańców powiatu biłgorajskiego, najbardziej kojarzy te dwie rzeki. Choć przypominam, że w powiecie biłgorajskim są też mniejsze, może nieco zapomniane, ale jednak są.

Jaki jest odzew w konkursie?

Przede wszystkim szkoły, ale zachęcamy naprawdę wszystkie  z powiatu biłgorajskiego. Na razie aktywnie, najbardziej znaną rzekę wybierają uczniowie kilku szkół. Choć szkoda, że wiele placówek przechodzi obok tego obojętnie.Ale na szczęście kilka z nich jest aktywnych. A dorośli mieszkańcy powiatu? Sporo jest tych kuponów, bo już jest ponad 300. Ale apelujemy o głosy do wszystkich bez wyjątku mieszkańców powiatu biłgorajskiego.

To na finiszu konkursu, przypomnijmy jak głosować. Niech ten naród się obudzi w końcu.

Wystarczy do nas napisać. Już nie musi być nawet specjalny kupon, ale po prostu wysłać maila. Adres:

- Reklama -

gbpaleksandrow@wp.pl

Można głosować w szkołach, ale można też przyjść do biblioteki u siebie w gminie i tam też oddać głos, który zostanie nam przekazany.

Do kiedy głosujemy?

Ustaliliśmy, że do końca listopada, ale w związku z tym, że zainteresowaniem konkursem nadal jest, to przyjmiemy oczywiście głosy i kupony, które dotrą do nas w pierwszych dniach grudnia. Może jeszcze szkoły z powiatu biłgorajskiego się zmobilizują i na przykład na lekcjach geografii zapytają swoich uczniów o najbardziej znane rzeki w powiecie biłgorajskim? Zaczekamy na te głosy.

 

Więcej informacji ze wszystkich gmin powiatu biłgorajskiego, w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.