Lokuj w przyszłość

- Reklama -

Kręci ich bezpieczeństwo

Policjanci ruchu drogowego biłgorajskiej komendy odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce. Mundurowi w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" oraz "Na drodze patrz i słuchaj" rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji. Kończąc spotkanie, mundurowi rozdali odblaski.

 

Mundurowi przez cały rok spotykają się dziećmi i młodzieżą oraz seniorami w ramach akcji „Na drodze patrz i słuchaj” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

- Reklama -

Pod koniec minionego tygodnia rozmawiali o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku. Funkcjonariusze biłgorajskiej drogówki omówili z podopiecznymi zasady bezpiecznego zachowania się na drodze szczególnie teraz, gdy podczas wakacji na drogach panuje wzmożony ruch. Przypomnieli podopiecznym, jak ważne dla niechronionych uczestników ruchu drogowego są odblaski, które mogą uratować życie.

W trakcie spotkania omówione zostały zasady bezpiecznego zachowania na drodze podczas spacerów, w kolumnach czy podczas jazdy rowerem. Rozmawiali o niebezpieczeństwach, jakie mogą nas spotkać podczas wakacji w miejscu zamieszkania, wypoczynku zarówno nad wodą, jak i na drodze oraz sposobach ich uniknięcia. Omawiali również, jakie skutki może przynieść samowolne oddalenie się z placówki. Z kolei w ramach akcji „Oszustom stop” tłumaczyli, co zrobić w przypadku kradzieży czy oszustwa i jakie są sposoby aby tego uniknąć.

Kończąc spotkanie, policjanci rozdali podopiecznym odblaski, życzyli sobie wzajemnie spokojnych i bezpiecznych wakacji.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.