karczma na woli_wesela

- Reklama -

- Reklama -

Korytków Duży najlepszy w gminie Biłgoraj. Poznajcie ich

Chór z Korytkowa Dużego (gm.Biłgoraj) najlepszy w XVII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. W konkursie w Gromadzie, wzięło udział 12 zespołów śpiewaczych z terenu gminy Biłgoraj. Zdjęcia znajdziecie już we wtorek w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej.

- Reklama -

Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Dwanaście zespołów zaśpiewało po dwie kolędy i pastorałki. Po długich naradach jury zdecydowało, że pierwsze miejsce zajął chór z Korytkowa Dużego. Drugie miejsce wyśpiewał zespół „Lawenda” ze Smólska, a trzecie Zespół KGW z Dąbrowicy. Wyróżnienie powędrowało do zespołu chłopięcego z Bukowej.

Chór z Korytkowa Dużego został utworzony w 2006 r., przy Parafii p.w. Matki Bożej Bolesnej. Kierownikiem oraz dyrygentem chóru jest Pan Jerzy Odrzywolski i to w dużej mierze dzięki jego prowadzeniu chór zdobywa kolejne nagrody.

- Reklama -

Wspólnie wyśpiewali I nagrodę na Festiwalu Piosenki i Poezji Abstynenckiej w Bidaczowie Nowym, I i II nagrodę na Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Hedwiżynie oraz Góreckiego Słowika na Festiwalu Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym. W 2013 r. na XIX Festiwalu Piosenki Partyzanckiej w Aleksandrowie wyśpiewał sobie wyróżnienie. W 2015 r. podczas II Regionalnego Przeglądu Pieśni Pasyjnej i Pokutnej na Św. Krzyżu Chór z Korytkowa Dużego zdobył III nagrodę, a w 2016 r. podczas trzeciej edycji Regionalnego Przeglądu Pieśni Pasyjnej i Pokutnej zdobył II miejsce. W 2018 r. wyśpiewał II nagrodę na I Międzypowiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznych w Kocudzy Drugiej i I nagrodę na Festiwalu ku czci św. Jana Nepomucena w Suścu.
Chór od kilku lat jest współorganizatorem wyjątkowego wydarzenia jakim jest Koncert Pieśni Pasyjnych i Pokutnych Chórów Ziemi Biłgorajskiej w Korytkowie Dużym.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Dr Mruk mówi

    Chóry mają chyba swoje konkursy. nie słyszałem żeby zespoły śpiewacze występowały w konkursach chóralnych. A tak na marginesie to połowa wymienionych członków już nie śpiewa w tym chórze.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.