- Reklama -

Kontenery na odzież zmorą mieszkańców

Na łamach "NOWej Gazety Biłgorajskiej" wielokrotnie pisaliśmy na temat kontenerów na odzież znajdujących się w kilkunastu punktach miasta. Wielokrotnie są one przepełnione. Zamiast w środku pojemnika ubrania znajdują się obok niego.

Kontenery na odzież znajdują się w kilkunastu punktach miasta. Wiele osób twierdzi, że tego typu kontenery są potrzebne. Gdyby nie one, odzież trafiałaby na wysypiska śmieci lub zostałaby spalona. Wielu mieszkańcom one jednak przeszkadzają. Teren wokół nich często jest nieuporządkowany. Odzież zamiast w kontenerach znajduje się obok nich. 

- Reklama -

Temat funkcjonowania kontenerów na terenie miasta został poruszony również podczas zebrania Rady Osiedla Batorego. Okazuje się, że mieszkańcy mogą wystąpić z prośbą o usunięcie kontenera. 

Jak wyjaśnia burmistrz Janusz Rosłan, miasto wskazało firmie miejsca, które są własnością miasta. Firma, do której należą te kontenery, wybrała sobie dogodną dla nich lokalizację, wystąpiła z wnioskiem o zgodę na umieszczenie tam takich pojemników. – To firma wybrała sobie lokalizację do ustawienia kontenera – mówił burmistrz. Mieszkańcy mogą jednak napisać pismo do Urzędu Miasta z prośbą o likwidację pojemnika na odzież. Wówczas samorząd miasta wypowie firmie umowę, argumentując, że jest to wniosek rady osiedla. 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.