- Reklama -

- Reklama -

Konkursy na dyrektorów

W trzech szkołach na terenie gminy Tarnogród trwają konkursy na dyrektorów. Chodzi o Wolę Różaniecką, Różaniec Drugi i Luchów Dolny.

11 lutego 2019 r. został ogłoszony konkurs na dyrektorów trzech szkół gminy Tarnogród – w Szkole Podstawowej w Woli Różanieckiej, Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim i Szkole Podstawowej w Luchowie Dolnym.

Konkursy przeprowadzi powołana w tym celu komisja konkursowa. Do konkursu może przystąpić nauczyciel mianowany lub dyplomowany, który spełnia wymagania określone w rozporządzeniu ministra edukacji narodowej. Każdy z kandydatów musi przedstawić także koncepcję rozwoju i funkcjonowania szkoły, swój życiorys oraz kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie oraz staż pracy. Oferty kandydatów będą przyjmowane do 26 lutego, do godziny 15.00 w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Tarnogrodzie.

- Reklama -

Konkurs przeprowadzany na stanowisko dyrektora szkoły lub placówki można podzielić na kilka etapów. W pierwszym etapie komisja sprawdzi, czy oferty złożone przez kandydatów wpłynęły w wymaganym terminie oraz czy zawierają wszystkie wskazane w ogłoszeniu dokumenty. Sprawdzi również, czy na podstawie złożonej dokumentacji kandydat ma uprawnienia i kwalifikacje do zajmowania stanowiska dyrektora szkoły lub placówki.

W drugim etapie komisja po zaakceptowaniu wybranej grupy kandydatów dokonuje merytorycznej oceny kandydatów dopuszczonych do dalszego postępowania konkursowego. Ocenie podlega zwłaszcza przedstawiona przez kandydata koncepcja funkcjonowania i rozwoju szkoły lub placówki. Pod tym kątem komisja przeprowadza z kandydatem rozmowę.

Po wyłonieniu kandydatów, którzy otrzymali pozytywną ocenę merytoryczną, komisja wybiera kandydata na stanowisko dyrektora w głosowaniu tajnym. Każdy członek komisji dysponuje jednym głosem. W skład komisji wchodzą przedstawiciele organu prowadzącego szkołę, organu sprawującego nadzór pedagogiczny, rady pedagogicznej, rodziców i zakładowych organizacji związkowych.

 

- Reklama -

3 Komentarze
 1. Anders mówi

  po ile dzieci jest w tych szkołach ?

 2. tata z mamą mówi

  Gimnazjum zlikwidują w Tarnogrodzie, przydała by się szkoła średnia, bo budynek będzie stał pusty. Z całej okolicy młodzież będzie skazana na dojazd do szkoły średniej w promieniu 20-30km do Biłgoraja, Leżajska lub Różańca :((( Autobusów coraz mniej, do Leżajsa z tam i z powrotem nie ma szans :(((. Biłgoraj też odcina PKS i busy prywatne. Młodzież jest za młoda na swoje pojazdy, Rodzice nie będą mogli zrezygnować z pray by zawozić swoje pociechy tyle kilometrów.

  1. Cześć tu Sławomir mówi

   Popieram, b. dobry pomysł.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.