- Reklama -

Konkurs Piosenki Religijnej w Tarnogrodzie (zdjęcia, filmy)

3 czerwca na scenie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury już po raz 24. zgromadzili się soliści oraz młodzieżowe zespoły wokalne, by jak co roku śpiewać na cześć Pana.

Uczestnicy konkursu, ci mali i ci dorośli, co roku przybywają do Tarnogrodu, aby zaśpiewać w Konkursie Piosenki Religijnej. W tym roku tradycji stało się zadość. Na letniej scenie przy Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury zgromadzili się widzowie i uczestnicy konkursu, którego celem jest prezentacja i popularyzacja polskiej piosenki religijnej, promocja wykonawców i ich twórczości, stworzenie możliwości powszechnego udziału dzieci oraz młodzieży i dorosłych w festiwalu, a także pielęgnowanie kultury polskiej.

Przybyłą publiczność powitał i dokonał otwarcia konkursu ks. dziekan Jerzy Tworek. – Jest to już 24. festiwal, który był zapoczątkowany w 1994 roku. Inicjatorem tego przeglądu był ks. Witold Mikulski – mówi Renata Ćwik, dyrektor Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. – Przez te lata festiwal przybierał różne formuły. Początkowo były to prezentacje, a od pięciu lat jest to konkurs – dodaje.

- Reklama -

Występy uczestników oceniało jury w składzie: nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Biłgoraju Wiesław Mazurek, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnogrodzie Elżbieta Kyc oraz dyrektor TOK Renata Ćwik. Laureaci festiwalu otrzymali nagrody pieniężne. – Cieszymy się, że w jubileuszowym roku odzyskania niepodległości ten konkurs u nas się odbywa. Nadal możemy propagować ideę popularyzacji piosenki religijnej, która jest jednocześnie modlitwą. Cieszymy się, że nasza tradycja jest kontynuowana – dodaje pani dyrektor.

W konkursie wzięło udział sześć zespołów z gminy Tarnogród i Księżpol. Na scenie zaprezentowały się m.in. przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego w Tarnogrodzie, chór szkolny „MARYSIEŃKA” ze Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie, Dziecięcy Zespół Wokalny z Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury, zespół wokalny ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnogrodzie oraz zespół „Bez nazwy” z Tarnogrodu.

Wystąpiły także grupy taneczne działające przy Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury oraz schola z parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Majdanie Starym.

 

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Ja mówi

    Dlaczego nie ma żadnego filmu z prezentacji konkursowych tylko z występu gościnnego scholi z Majdanu??? Przegięcie!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.