- Reklama -

Konfrontacje chóralne na scenie BCK (FOTO)

Spotkanie chórów odbyło się 12 czerwca w Biłgoraju. Konfrontacje zostały zorganizowane już po raz 29. Nie zabrakło znanych melodii muzyki popularnej, ludowej i poważnej w wykonaniu wielogłosowym.

- Reklama -

Na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury wystąpiły: Chór Ziemi Chełmskiej „Hejnał” im. Mieczysława Niedźwieckiego, Chór Męski „Gaudium” parafii pw. św. Floriana w Stalowej Woli, Chór Ziemi Zamojskiej „Contra” oraz Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej „Echo”.

Biłgorajski Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej „Echo” od 55 lat wpisuje się w krajobraz kulturalny miasta, biorąc udział w oprawie wydarzeń muzycznych, państwowych, religijnych i rozrywkowych. Przez ten okres Chór reprezentował swój dorobek artystyczny przed publicznością lokalną, ale również na scenach krajowych i zagranicznych. Koncertował na Ukrainie, Litwie, Węgrzech, Słowacji, a także w Belgii i Niemczech. W swoim repertuarze zespół posiada utwory sakralne i świeckie różnych epok o zróżnicowanych charakterze, ale również muzykę ludową. Ważnym elementem aktywności chóru oprócz śpiewu jest kulturalna działalność organizatorska, której efektem są odbywające się cyklicznie Konfrontacje chóralne „Tobie śpiewamy, Ojczyzno”, a także koncerty kolęd i pastorałek, koncerty ku czci św. Cecylii. Zespół działa pod skrzydłami Biłgorajskiego Centrum Kultury. W tym roku przypada 55. rocznica jego działalności.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.