Szkolenie język ang/niem/ros

Kolejny pożar w Osuchach

W ubiegłym tygodniu strażacy po raz kolejny wyjechali do akcji gaszenia traw i lasu. Znów paliło się w Osuchach.

– W piątek 4 maja o godzinie 14.42 zostaje uruchomiony alarm w naszej strażnicy. Przybyli do remizy ochotnicy otrzymali polecenie od dyżurnego Komendy Powiatowej PSP w Biłgoraju, żeby udać się alarmowo do miejscowości Osuchy. Z informacji wynikało, że pali się duża powierzchnia traw oraz lasu. Strażacy do tego zdarzenia wyjechali zastępem GBA STAR. Na miejscu pracowały siły i środki OSP oraz PSP z terenu powiatu, ponadto samolot gaśniczy – relacjonują zdarzenie strażacy ochotnicy.

Jak się okazało, zgłoszenie o pożarze Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju otrzymała o godz. 13.25. Jego przyczyną było umyślne podpalenie suchych traw. Zapaliło się także poszycie lasu. – W chwili przyjazdu pierwszych zastępów paliło się już 5 hektarów suchych traw i jeden hektar poszycia leśnego – mówi rzecznik prasowy biłgorajskiej straży kpt. Albert Kloc. W akcji brało udział 57 strażaków z dwóch jednostek PSP, 9 jednostek OSP (Łukowa, Osuchy, Obsza, Babice, Chmielek, Aleksandrów I, Aleksandrów II, Józefów, Majdan Nepryski) oraz dwa samoloty gaśnicze Dromader. Gaszenie pożaru trwało 6 godzin. Spaleniu uległo 7,5 hektarów nieużytków i 2 hektary poszycia leśnego.

To już kolejny pożar w tej miejscowości. W ciągu ostatniego miesiąca strażacy wyjeżdżali do pożarów w Osuchach aż 8 razy! W całej gminie Łukowa w tym samym czasie paliło się 16 razy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.