- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Kolędowali, bawili się i pomagali (foto)

Tak wyglądało niedzielne popołudnie w Biszczy. Na scenie swoje talenty prezentowali mieszkańcy całej gminy, począwszy od tych najmłodszych, a skończywszy na dorosłych. Nie zabrakło też występów zaproszonych gości oraz licznych atrakcji. A wszystko to dla chorej Julci.

„Pomóżmy Julci” – pod takim hasłem odbył się w niedzielę (31 stycznia) Charytatywny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Sali widowiskowej GOKSiR w Biszczy, połączony z koncertem zaproszonych artystów. Mała Julka, mieszkanka Biszczy, w kwietniu skończy osiem lat. Jest uczennicą szkoły podstawowej. Na początku stycznia 2015 roku dowiedziała się, że choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Pierwsze symptomy choroby u dziewczynki pojawiły się w grudniu 2014 roku. Skarżyła się do mamy, że bolą ją nóżki. Mama, nie zwlekając, zabrała dziecko do lekarza. Bóle mięśni i stawów nie ustępowały. Trwały prawie trzy tygodnie. Jak opisuje mama dziewczynki, Julka stała się senna, apatyczna. Z każdym dniem było coraz gorzej, bo dziecko słabło i bladło. Pewnego dnia Julka dostała krwotoku z nosa. Niepokojący sygnał spowodował, że zlecono badania krwi. Wynik był przerażający. To rak. 7 stycznia 2015 roku w lubelskim szpitalu na oddziale hematologiczno-onkologicznym dziewczynka rozpoczęła chemioterapię, tzw. pierwszy protokół. Julka musi przejść prawie trzyletnią chemioterapię. Leczenie przekroczyło możliwości finansowe rodziców.

- Reklama -

Pomocną dłoń do dziewczynki wyciągnęli mieszkańcy gminy Biszcza. Koledzy i koleżanki z klasy i całej szkoły już wcześniej wspierali Julkę, organizując zbiórki pieniężne. Do szkoły przyłączyli się księża z miejscowej parafii oraz samorząd. Wspólnymi siłami zorganizowano niedzielny koncert i zbierano datki na chorą dziewczynkę. W pierwszej części spotkania wystąpiły lokalne zespoły śpiewacze oraz Orkiestra Dęta „Złota Nuta”. Na scenie prezentowały się: „Krzewina” z Bukowiny, „Baby Goździeńskie” z Gozdu Lipińskiego, „Rutyna” z Biszczy I, „Jubilatki” z Biszczy, zespół folkowy „Konwalia” z Księżpola, a także dzieci i młodzież ze szkół w Biszczy, Bukowinie i Goździe Lipińskim. Wszyscy wykonawcy za swoje występy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Pomiędzy występami można było skosztować wypieków przygotowanych przez rodziców uczniów szkoły w Biszczy i pań z kół gospodyń wiejskich, a także nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie. Można też było wybrać sobie ręcznie wykonane ozdoby bożonarodzeniowe. Każdy z obecnych mógł wspomóc chorą dziewczynę, wrzucając datki do puszek.

W drugiej części wystąpiły zespoły: Ekasra Mocni, Damian Olejarz, Stanisława Kornasiewicz, DJ Andrew oraz gwiazda wieczoru zespół MIG. Ponadto odbywały się atrakcyjne loterie.

To już drugi rok z rzędu mieszkańcy gminy Biszcza spotykają się, aby pomóc chorym na raka dziewczynkom. Jeszcze rok temu na podobnym koncercie zbierane były datki dla chorej Patrycji Garbacz. Za okazane serce i pomoc nastolatka osobiście przyszła wszystkim podziękować. – Rok temu w tym oto miejscu odbył się koncert charytatywny, z którego dochód był przeznaczony na leczenie i rehabilitację dla mnie. Podobnie jak i moja młodsza koleżanka Julcia zmagam się z białaczką. Jak państwo widzicie, dzięki waszej pomocy dziś już mogę powiedzieć, że udało mi się wygrać z chorobą – mówiła Patrycja, która w imieniu własnym i swoich rodziców dziękowała za pomoc nie tylko tę materialną, ale i dobre słowo czy uśmiech. – Zdaję sobie sprawę, że żadne słowa nie zdołają wyrazić wdzięczności za to wszystko, co dla mnie zrobiliście, ale raz jeszcze wszystkim za wszystko serdecznie dziękuję, a mojej młodszej koleżance Julci życzę jak najszybszego powrotu do zdrowie – życzyła nastolatka.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.