- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Kilkadziesiąt filmów w niecałą godzinę

Już po raz 7. w Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się Festiwal Filmów Jednominutowych. Wydarzenie to miało miejsce w sali kinowej we wtorkowy wieczór 2 listopada.

- Reklama -

Widzowie oglądali filmy zarówno wykonane przez amatorów, jak i te stworzone przez profesjonalistów. Tak jak wskazuje sama nazwa festiwalu, każdy z nich trwał dokładnie 60 sekund. Ich twórcy mieli przed sobą nie lada wyzwanie, aby w 1 minutę przekazać w sposób kreatywny zamierzoną treść. Podczas wydarzenia zostały zaprezentowane filmy w trzech kategoriach, tj. fabuła, minidokument oraz forma. Biłgorajscy kinomani w niecałą godzinę obejrzeli ich kilkadziesiąt.

- Reklama -

– Oglądaliśmy dziś piękne formy artystyczne, które nas albo wzruszały, albo pobudzały do refleksji. Publiczność bardzo ciepło przyjęła filmy i na pewno będziemy w dalszym ciągu promowali filmy niezależne – podsumował Andrzej Klucha z Biłgorajskiego Centrum Kultury, organizator wydarzenia.

Jednominutówki powstały po to, by promować film jako jedną z form ekspresji i aby stworzyć przestrzeń dla młodych twórców poszukujących sposobu na zaprezentowanie własnej twórczości, również poza Internetem. Festiwal jest imprezą, która daje możliwość spotkania się w szerszym gronie miłośników filmu oraz podyskutowania o obejrzanych pracach.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź